5 spolehlivých a bezpečných ojetin pro rodiny s dětmi

5 spolehlivých a bezpečných aut pro rodiny
                   

Auto by mělo být bezpečné, zejména co se rodin s dětmi týče. Chybět ale nesmí ani úložný prostor a další prvky. Těchto 5 ojetin je vhodných pro každou rodinu, a nezaplatíte za ně majlant.

Vždy je lepší pořídit nové auto, ale když nejsou peníze, zbývá jedinou možností koupit ojeté. Rozhodování je to těžké, hlavně pokud se jedná o bezpečnost a praktické využití, na kterém u rodiny prostě záleží. Důležitý je samozřejmě dostatek místa a finanční dostupnost, což vybrané modely s přehledem splňují. A nebude se jednat o léta staré kousky, některé z nich jsou celkem luxusní.

i

Mazda CX-5, lehký luxus, který si můžete dovolit

  • Cenová náročnost: 260 – 300 tisíc Kč

Hned zkraje se podívejme na Mazdu CX-5, která pochází z roku 2012 – 2013, a dýchá z ní japonská kvalita. Ve výzkumu se umístila na prvním místě, protože má všechny důležité vlastnosti rodinného vozu. Je prostorná, pohodlná i na delší vzdálenosti, kufr je až velkoryse velký, a díky SUV karoserii mnohdy cestující vyváznou bez zranění. Hodnoty Euro NCAP pro ochranu dospělých získaly 95 %, zatímco bezpečnost dětí je 80 %.

Volkswagen Touran, kompaktní MPV

  • Cenová náročnost: 200 – 250 tisíc Kč

Pokud potřebujete co nejvíce prostoru, bude dobrou volbou Volkswagen Touran, o jehož oblíbenosti hovoří o nepřerušená výroba už od roku 2003. Modely staré 5 – 6 let seženete kolem 200 – 250 tisíc Kč, starší raději nekupujte. Tohle kompaktní MPV má zvýšenou střechu, a jízda je pohodlná i při plném obsazení, kufr je navíc opravdu prostorný. V testech ochrany dospělých si urvalo s 88 % druhé místo, a lépe jsou na tom s 89 % děti.

BMW 2 Active Tourer, nepovedený, ale luxusní

  • Cenová náročnost: 300 tisíc Kč

Kdo by myslel na kompaktní sedan, je vedle. BMW 2 Active Tourer je sice uvnitř celkem luxusní, ale rodinné auto připomíná na první pohled. Vzhledově se prý moc nepovedl, zato dospělé ochrání na 85 %, zatímco děti na 86 %, čímž si v testech vydobyl třetí místo. Vyráběné je teprve od roku 2014, a vzhledem k pověsti automobilky je téměř jisté, že „nekoupíte šunt“. V bazarech ho obvykle pořídíte kolem 300 tisíc Kč, novější verze zhruba o 50ku dráž.

Nissan Qashqai, stále žádané SUV

  • Cenová náročnost: 250 – 300 tisíc Kč

K nejžádanějším autům na světě patří Nissan Qashqai, který si získal v testech čtvrté místo. Druhá generace asijského SUV se prodává už pátým rokem, a zhruba 5 – 6 let staré auto pořídíte za 250 – 300 tisíc Kč. Nabízí hodně prostoru a skvělé jízdní vlastnosti, dospělé ochrání na 88 % a děti na 81 %.

Toyota RAV-4, nesmrtelný společník

  • Cenová náročnost: 300 – 350 tisíc Kč

Žebříček top5 nejlepších aut pro rodinu uzavírá Toyota RAV4, potažmo její čtvrtá generace prodávaná od roku 2013. Ta totiž ochrání dospělé na 89 %, zatímco děti na 82 %. Výhodou je zvýšená střecha a spousta prostoru, auto je navíc téměř nesmrtelné, takže se nemusíte bát větších oprav.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články