5 spolehlivých a bezpečných ojetin pro rodiny s dětmi

5 spolehlivých a bezpečných aut pro rodiny
                   

Auto by mělo být bezpečné, zejména co se rodin s dětmi týče. Chybět ale nesmí ani úložný prostor a další prvky. Těchto 5 ojetin je vhodných pro každou rodinu, a nezaplatíte za ně majlant.

Vždy je lepší pořídit nové auto, ale když nejsou peníze, zbývá jedinou možností koupit ojeté. Rozhodování je to těžké, hlavně pokud se jedná o bezpečnost a praktické využití, na kterém u rodiny prostě záleží. Důležitý je samozřejmě dostatek místa a finanční dostupnost, což vybrané modely s přehledem splňují. A nebude se jednat o léta staré kousky, některé z nich jsou celkem luxusní.

i

Mazda CX-5, lehký luxus, který si můžete dovolit

  • Cenová náročnost: 260 – 300 tisíc Kč

Hned zkraje se podívejme na Mazdu CX-5, která pochází z roku 2012 – 2013, a dýchá z ní japonská kvalita. Ve výzkumu se umístila na prvním místě, protože má všechny důležité vlastnosti rodinného vozu. Je prostorná, pohodlná i na delší vzdálenosti, kufr je až velkoryse velký, a díky SUV karoserii mnohdy cestující vyváznou bez zranění. Hodnoty Euro NCAP pro ochranu dospělých získaly 95 %, zatímco bezpečnost dětí je 80 %.

Volkswagen Touran, kompaktní MPV

  • Cenová náročnost: 200 – 250 tisíc Kč

Pokud potřebujete co nejvíce prostoru, bude dobrou volbou Volkswagen Touran, o jehož oblíbenosti hovoří o nepřerušená výroba už od roku 2003. Modely staré 5 – 6 let seženete kolem 200 – 250 tisíc Kč, starší raději nekupujte. Tohle kompaktní MPV má zvýšenou střechu, a jízda je pohodlná i při plném obsazení, kufr je navíc opravdu prostorný. V testech ochrany dospělých si urvalo s 88 % druhé místo, a lépe jsou na tom s 89 % děti.

BMW 2 Active Tourer, nepovedený, ale luxusní

  • Cenová náročnost: 300 tisíc Kč

Kdo by myslel na kompaktní sedan, je vedle. BMW 2 Active Tourer je sice uvnitř celkem luxusní, ale rodinné auto připomíná na první pohled. Vzhledově se prý moc nepovedl, zato dospělé ochrání na 85 %, zatímco děti na 86 %, čímž si v testech vydobyl třetí místo. Vyráběné je teprve od roku 2014, a vzhledem k pověsti automobilky je téměř jisté, že „nekoupíte šunt“. V bazarech ho obvykle pořídíte kolem 300 tisíc Kč, novější verze zhruba o 50ku dráž.

Nissan Qashqai, stále žádané SUV

  • Cenová náročnost: 250 – 300 tisíc Kč

K nejžádanějším autům na světě patří Nissan Qashqai, který si získal v testech čtvrté místo. Druhá generace asijského SUV se prodává už pátým rokem, a zhruba 5 – 6 let staré auto pořídíte za 250 – 300 tisíc Kč. Nabízí hodně prostoru a skvělé jízdní vlastnosti, dospělé ochrání na 88 % a děti na 81 %.

Toyota RAV-4, nesmrtelný společník

  • Cenová náročnost: 300 – 350 tisíc Kč

Žebříček top5 nejlepších aut pro rodinu uzavírá Toyota RAV4, potažmo její čtvrtá generace prodávaná od roku 2013. Ta totiž ochrání dospělé na 89 %, zatímco děti na 82 %. Výhodou je zvýšená střecha a spousta prostoru, auto je navíc téměř nesmrtelné, takže se nemusíte bát větších oprav.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kdo sleduje a poslouchá? Seznamte se, špionážní letadla, která bdí nejen nad Ukrajinou. Zaregistrovala i raketu, co zasáhla Polsko
Události247.cz
Události247.cz
Slabé stránky Rusů odhaleny: Ukrajinci jsou připraveni rozdrtit Putinovu armádu napadrť
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Psi, kteří žijí nejkratší dobu: Jedno z nejoblíbenějších plemen může být lidským společníkem pouze 4,5 roku
adbz.cz
adbz.cz
Utajené tlačítko na myčce ušetří hromadu peněz. Bohužel většina lidí nečte manuály, a tak o něm nemá tušení