5 nejlepších autonavigací do 3 000 Kč

                   

Pokud nemáte to štěstí, že má vaše auto zabudovanou navigaci, musíte si vypomoci autoatlasem nebo chytrým telefonem. Nebo se spolehnout na dedikovaný GPS přístroj, který nabídne více funkcí, přesnější GPS a delší výdrž baterie. Dokonce ani není třeba investovat horentní sumy, slušnou GPC navigaci pořídíte do tří tisícovek. Nečekejte obří displej či kovové provedení, ale i za levno seženete modely, které fungují skvěle, a neztratíte se s nimi.

TomTom Start 20 Europe Lifetime

Prvním adeptem, o kterém lze uvažovat, je kompaktní a snadno ovladatelné zařízení od předního poskytovatele satelitních map. Bytelné tělo ukrývá 4,3palcový dotykový displej s rozlišením 480 × 272, který postačí pro pohotové ovládání a snadnou orientaci. Určitě potěší lokalizace do češtiny a funkce jako upozornění na překročení rychlosti, zobrazování radarů, hledání parkoviště nebo jízdní režim spořící pohonné hmoty. Samozřejmostí je take doživotní bezplatná aktualizace map. Bohužel, přístroj vás neupozorní na uzavírky a zácpy a v některých místech naviguje nepřesně.

Mio Spirit 5400 LM

I za cenu o něco málo nad patnáct stovek můžete pořídit překvapivě výkonné zařízení. Plastové provedení odolá běžnému zacházení a ovládání si snadno osvojíte. Stejně jako u ustatních levnějších navigací ovšem musíte počítat s menším displejem. Se samotným plánováním cesty si poradí výborně a na úvodním displeji zobrazuje řadu užitečných údajů jako předpokládaný čas příjezdu, vzdálenost do cíle nebo dobu jízdy. Pomůže vám také naplánovat cestu z pohodlí domova nebo, stejně jako předchozí model, najít místo na zaparkování.

Garmin Drive 40 Lifetime Europe45

Autonavigace od renomovaného výrobce sporttesterů a outdoorové elektroniky se vyznačuje intuitivním ovládáním a i přes značnou jednoduchost, má všechny funkce, které budete potřebovat. Najde vám nejkratší či nejrychlejší cestu do cíle a mapy nabízí stejnou kvalitu i míru podrobnosti jako dražší přístroje. V balení navíc najdete i držák a napájecí kabel do zapalovače. Určitě oceníte i bezplatnou aktualizaci map, která probíhá nejméně 3× do roka. Pouze se budete muset (stejně jako u jiných letních přístrojů) smířit s menším displejem a také by navigace mohla zobrazovat stav baterie.

Navitel E500

Za necelé dvě tisícovky získáte jednoduché řešení s pětipalcovým displejem, na kterém si nastavíte vše potřebné. V balení nechybí držák ani dobíjecí kabel do auta. Veškeré pokyny jsou samozřejmě v češtině. Chod přístroje je velmi svižný, stejně jako přepínání mezi družicemi. Navigace si zaslouží pouze tři drobné výtky – reproduktor je poněkud tišší, u víceproudých silnic chybí zobrazování jízdních pruhů, takže můžete mít potíž s orientací ve městech. Dále pak, při odchýlení trasy, se vás bude místo jejího přepočítání snažit vrátit na původně naplánovanou cestu.

XtechNavi EU7054A

Posledním tipem je kombinace GPS navigace a multimediálního tabletu s OS Android 4.4. Získáte tak zařízení, které využijet enejn při hledání cest v autě. Předností je velký displej se 7’’ úhlopříčkou a vynikající konektivita, která nabízí kromě drátového připojení i Bluetooth a WiFi. Kdo není zvyklý na ovládání Andoidu, může mít ze začátku trochu potíže, ale jakmile sin a navigaci zvyknete, snadno se všude dostanete, presto je dobré dát si v některých úsecích pozor, protože ne všude jsou mapy úplně aktuální. Kromě toho je, vzhledem k velikosti přístroje, dbát na uchycení do držáku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články