Podívejte se na 5 skvělých supersportů od výrobců, o kterých jste nejspíš nikdy neslyšeli

                   

Panoz Avezzano – USA

Přestože je americký výrobce automobilů Panoz celkem neznámý, pracuje již několik desetiletí na vývoji a výrobě supersportů. Společnost byla založena v roce 1989 Danielem „Danem“ Panozem. Od té doby je společnost stala neuvěřitelným způsobem odhodlána vyrábět auta, která jsou určena pro rychlou jízdu. Panoz Avezzano má vše, co od supersportu chcete. Je elegantní. Vypadá dobře. Je neuvěřitelně silné.

Pod kapotou má 6,2litrový motor V8, který dokáže vyrobit až 430 koní. A v případě, že by vám to nestačilo, je tu možnost přejít na 6,2litrový motor V8, který dokáže vytáhnout až 580 koní.

Trident Iceni – Velká Británie

Tým Trident Ltd je britská společnost se specializací na výrobu jedinečných výkonných vozů. A vše, co dělá, je perfektní ukázka „britského designu, který se vyznačuje inovací a technologií“.

Trident Iceni je vynikající mistrovský kus auta. Pod kapotou tohoto vozu je 6,6litrový turbo-dieselový motor V8. Se základním motorem si užijete 397 koní a 949 Nm točivého momentu. A s výkonovým paketem mohou čísla dokonce dosáhnout až 430 koňských sil a krouticího momentu 1288 Nm nebo 660 koní a 1423 Nm točivého momentu. Kromě toho může tento vůz při použití základního motoru zrychlit z 0 na 60 mil za hodinu (94 km/h) za pouhých 3,7 sekundy. S úpravou na nejvyšší možný výkon to stihne za 2,9 sekundy.

Zenvo ST1 – Dánsko

Zenvo Automotive je dánský výrobce supersportů. Společnost byla založena v roce 2007. Říká o sobě, že se skládá z malé skupiny „profesionálů v automobilovém průmyslu“, kteří mají společný cíl: „vytvořit dánské vysoce výkonné auto, které by mělo jedinečné místo v srdcích fanoušků sportovních vozů po celém světě.“ A tato vize přivedla na svět ST1.

Podle zprávy magazínu Autocar byl ST1 původně navržen jako „podvozek s rovnoběžníkovými nápravami a nastavitelnými tlumiči Öhlins“. Pod kapotou tohoto superauta je impozantní 7litrový přeplňovaný motor V8 s turbem. Výkon závisí na zvoleném režimu motoru. Při běžném provozu je to 650 koní. V sportovním režimu by to mělo činit 850 koní. A konečně, výkon tohoto auta by při použití závodního módu vylétl až 1 104 koní.

Rezvani Beast – USA

Pokud chcete supersport, který to myslí opravdu vážně, jedna z nejlepších možností je Rezvani Beast. Beast je výkonné auto, za kterým se každý ohlédne. Nemluvě o tom, že je to pravděpodobně jeden z nejlehčích supersportů svého druhu. Samotné Rezvani o něm říká: „Zrozený na závodním okruhu a určený na silnici, Rezvani Beast udává nový směr lehkých, vysoce výkonných sportovních vozů obohacených o design světové třídy.“

Pod kapotou Beasta je 2,4litrový přeplňovaný motor Honda s mezichlazením, který je jediný svého druhu. Tenhle dokáže vyrobit až 500 koňských sil. Zároveň může snadno zrychlit z 0 na 60 mil za hodinu za pouhé 3,2 sekundy.

Fenyr Supersport – Spojené arabské emiráty

Posledním impozantním supersportem je Fenyr Supersport od W Motors. Podle společnosti je tento model nepochybně „supersport zaměřený na výkon“. Pod kapotou Fenyr Supersport je 3,8litrový plochý šestiválec. Výkon může vyskočit až na 800 koní při 7 100 ot / min a kroutící moment při 4 000 ot / min je přibližně 980 Nm. Zároveň může tento sporťák snadno zrychlit z nuly na stovku za pouhých 2,7 sekundy a z 0 na 200 km/h za pouhých 9,4 sekundy. Kromě toho má také impozantní maximální rychlost 394 km za hodinu.

Uvnitř je Fenyr Supersport vybaven automatickou regulací teploty, palubním počítačem, satelitní navigačním systémem, internetovým routerem a dalšími vychytávkami.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články