6 značek, které bychom chtěli vidět zpět ve WRC

                   

Subaru

Subaru chybí určitě hodně lidem. Dominance této značky od devadesátých let si vyžádala světovou rallye popularitu a to díky jménům jako Colin McRae. S klasickými barvami (zlatá, resp. žlutá a modrá) byly největšími rivaly značky Mitsubishi – motoristé vedou doteď hádky, které auto je lepší. Návrat Subaru není naprosto nereálný, Impreza je pořád v produkci (resp. model WRX STI).

Mitsubishi

Mitsubishi Lancer Evolution WRC přineslo pravděpodobně jedno z největších rivalství ve světě rallye – Japonci pořád soupeřili se Subaru o dobývání rallye světa. Bohužel, Mitsubishi skončilo produkci Evolutionu s pořadovým číslem 10, takže návrat tak brzo nečekejte.

Lancia

Lancia má úžasnou historii v tomhle sportu a byla by opravdu škoda navždy opustit tento rodokmen. Modely jako Stratos, 037 a S4 Delta jsou vzpomínky na úžasná auta s unikátní historií. Bohužel, co se týče cestních aut v současnosti, Lancia není zrovna top značka na trhu. Ale co byste řekli na takové spojení se značkou Ferrari?

Peugeot

Dominance Peugeotu v skupině B byla ohromující. Model 205 T16 vyhrál šampionát konstruktérů i řidičů dvakrát po sobě. Modelu 206 udělal největší slávu Markus Gronholm, i díky němu vyhrál Peugeot pohár konstruktérů třikrát po sobě (2000, 2001, 2002). Jejich návrat by byl určitě skvělý a mnoho fanoušků by ho přivítalo s otevřenou náručí.

Volkswagen

VW skončil pouze minulý rok, ale rallye komunita se z toho ještě pořádně nevzpamatovala. K jeho odchodu pomohla určitě i kauza Dieselgate. VW tvrdí, že postrádají peníze na soutěžení ve světě rallye.

Audi

Audi debutovalo ve světě rallye v roce 1980 s modelem Quattro, pak během několik následujících let představilo modely Quattro A1 a A2. V letech 1983 a 1984 zvládly vyhrát až 8 závodů WRC. Bohužel Audi vydrželo v tomhle sportu pouze do roku 1986, ale za svoje působení stihly nasbírat 23 titulů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva