A je jako nová! Podívejte se na zdařilou renovaci Škody Octavia z roku 1998

                   

Octavie první generace se díky své odolnosti a jednoduché konstrukci stále prohánějí po celé Evropě. V Británii a nejspíš i v dalších zemích je nyní nejoblíbenější Oktávkou tato modrá Octavia 1.9 TDI se zhruba 695 000 kilometry na tachometru. Chlapík z Youtube kanálu Car Throttle ji koupil ze zvědavosti, jestli může levné auto s tak vysokým nájezdem ještě fungovat. Nyní dostalo láskyplnou péči, jakou si zaslouží.
Její novopečený majitel s modrým sedanem nejdříve podnikl pár zajímavých kousků. Na jednu plnou nádrž ji vzal z Londýna na jedno kolo na Nurburgringu a zpět, na jediné nádrži a po změření výkonu se pokorný český sedan dočkal kompletní rekonovace. Proces začíná zcela novým interiérem z verze RS hloubkovým čištěním kabiny a spoustou práce na karoserii při přípravě na přelakování. Všechna sedadla, dveřní výplně a některé čalounění jsou nahrazeny novými novými prvky z verze RS.

V dalším kroku získává vysokokilometrový hrdina nové komponenty podvozku – velmi vítaný upgrade, nové brzdy a samozřejmě nové pneumatiky na upravených litých kolech. Mřížka a několik dalších exteriérových dekorativních detailů jsou profesionálně hozeny do černé barvy, aby ladily s novými koly, také černé plasty nárazníků získají novou vrstvu laku.

A výsledek? Jednoduše řečeno, fantastický. Auto vypadá úžasně a v některých aspektech je dokonce lepší než nové. Exteriér se leskne lesklý a interiér je čistý, vše uvnitř i venku správně funguje. Ale co je asi nejdůležitějším zlepšením, je to, že Škodovka konečně voní „jako skutečné auto“.

Podívejte se na obě videa s celým projektem renovace a prohlédněte si také fotky s obrázky automobilu před zahájením práce a po jejím dokončení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 137 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Největší vojenská letadla, u kterých je záhadou, že se vůbec vznesla do vzduchu. Moderní obři vážící stovky tun
Události247.cz
Spolek Kappa Omega zmizel ze seznamu podporovaných aktivit Právnické fakulty. Feri údajně obtěžoval i studenty právnické fakulty
VědaŽivě.cz
Sonda Perseverance a její úžasné záběry Marsu. Takový druh snímku ještě nikdy nebyl pořízen
adbz.cz
Deset přírodních metod, jak vypudit pavouky z bytu jednou provždy a bez chemie. Už žádné pavučiny ani hrůza v očích