A je jako nová! Podívejte se na zdařilou renovaci Škody Octavia z roku 1998

                   

Octavie první generace se díky své odolnosti a jednoduché konstrukci stále prohánějí po celé Evropě. V Británii a nejspíš i v dalších zemích je nyní nejoblíbenější Oktávkou tato modrá Octavia 1.9 TDI se zhruba 695 000 kilometry na tachometru. Chlapík z Youtube kanálu Car Throttle ji koupil ze zvědavosti, jestli může levné auto s tak vysokým nájezdem ještě fungovat. Nyní dostalo láskyplnou péči, jakou si zaslouží.

Její novopečený majitel s modrým sedanem nejdříve podnikl pár zajímavých kousků. Na jednu plnou nádrž ji vzal z Londýna na jedno kolo na Nurburgringu a zpět, na jediné nádrži a po změření výkonu se pokorný český sedan dočkal kompletní rekonovace. Proces začíná zcela novým interiérem z verze RS hloubkovým čištěním kabiny a spoustou práce na karoserii při přípravě na přelakování. Všechna sedadla, dveřní výplně a některé čalounění jsou nahrazeny novými novými prvky z verze RS.

V dalším kroku získává vysokokilometrový hrdina nové komponenty podvozku – velmi vítaný upgrade, nové brzdy a samozřejmě nové pneumatiky na upravených litých kolech. Mřížka a několik dalších exteriérových dekorativních detailů jsou profesionálně hozeny do černé barvy, aby ladily s novými koly, také černé plasty nárazníků získají novou vrstvu laku.

A výsledek? Jednoduše řečeno, fantastický. Auto vypadá úžasně a v některých aspektech je dokonce lepší než nové. Exteriér se leskne lesklý a interiér je čistý, vše uvnitř i venku správně funguje. Ale co je asi nejdůležitějším zlepšením, je to, že Škodovka konečně voní „jako skutečné auto“.

Podívejte se na obě videa s celým projektem renovace a prohlédněte si také fotky s obrázky automobilu před zahájením práce a po jejím dokončení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články