Řidič u Plzně musel být úplně slepý: Takový manévr udělá jen duševní invalida. Kvůli jeho aroganci se bouralo o sto šest

Když se potká absence zdravého rozumu, slepota za volantem, agresivní předjíždění a auto v protisměru, nedopadne to nikdy dobře.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Plzeňská Jehlárenská
                   

Ve spolupráci s YouTube kanálem Plzeňská Jehlárenská vám dnes přinášíme zajímavé video se záznamem jedné nehody, na němž je vcelku dokonale vidět, co může způsobit netrpělivost, nedočkavost, opovrhování pravidly silničního provozu i obyčejnými pravidly slušného chování. Jsem v obci, v koloně a všichni jedou způsobně tak, aby se nic nikomu nestalo? Tak pojedu podobně, nebudu ten jediný agresivní a pravidly opovrhující. Anebo budu, ale pak to může dopadnout, jako v našem videu. Tak se na něj pojďme podívat.

Stačilo málo a Alfa se otáčela

Musím se do úvodu přiznat, že jsem celou situaci začal vnímat až od onoho bočního nárazu, nevšiml jsem si tedy vůbec toho, co tomu předcházelo. Což na jednu stranu přičítám vlastní nepozornosti, na druhou stranu je to možná důkaz toho, jak někdy stačí opravdu málo. V tomto případě jen lehký „hit“, který Alfě Romeo uštědřilo auto, jehož řidič se rozhodl předjíždět, nutno dodat, že značně neopatrně. Výsledkem bylo „otření se“ o protijedoucí Alfu Romeo a její rozhození z původního směru.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Plzeňská Jehlárenská

Jenž ve finále vedlo k stočení o 90 stupňů a nárazu do parkujícího auta, přes celou šíři vozovky v protisměru. Netřeba dodávat, jak velké štěstí bylo, že tam v tu chvíli nikdo nestál, stejně tak velké štěstí měla posádka vozu, z něhož celou situaci sledujeme. Dobré si je také uvědomit i to, že dodržování bezpečných rozestupů není opravdu rozmar tvůrce zákonů, případně policistů při jejich vymáhání. Kdyby auto s kamerou nemělo odstup, nestihne zareagovat a včas zabrzdit.

Mohlo to skončit tragicky, rozestupy zafungovaly

Nebo by si dokonce vybralo pomyslného „smolného“ Černého Petra a Alfa Romeo by narazila přímo do něj. Místo zaparkovaného Pola tam mohlo být také dítě v kočárku (mohl tam být chodník, vchod do domu, cokoli) a výsledkem by byla tragédie, ne pár plechů a úkol pro pojišťovnu. Mějte prosím toto všechno na paměti, až to zase třeba „zkusíte risknout“ a pokusíte se o něco, co nemáte dopředu dokonale připravené a zajištěné tak, aby se opravdu nemohlo nic stát. Protože jak vidno, stačilo opravdu málo.

A ještě nad jedním momentem bych se chtěl zastavit. Kamera v autě běžela i po nehodě, v kombinaci s komentářem/titulky jednotlivých úkonů jsme schopni si vytvořit docela dobrý obraz o tom, jak posádka vozu nechala všeho a pomáhala, dokonce ve spolupráci s místním hasičem pomáhala koordinovat dopravu. Vnímáme to jako ocenění hodnou aktivitu. Zkrátka nechali všeho a věnovali se těm, kdo to více potřebovali. Což vypadá jako samozřejmost, ale není, jak víme z našich silnic. Palec nakonec tedy pro posádku auta s kamerou nahoru, co myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články