Agresivní řidič kamionu ztratil trpělivost. Vytáhl obušek a vstoupil do silnice

Řidič kamionu to ve vypjaté situaci už nevydržel, zastavil na odbočovacím pruhu a vyrazil s obuškem ven vstříc řidiči Dacie.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dělat vylomeniny na silnici se kolikrát nevyplatí. Je prakticky jedno, jaké auto řídíte a jak jste si jistí sami sebou. Jednou za čas, tedy dřív nebo později, narazíte na někoho, kdo vám nějakým způsobem srovná hřebínek a trochu vás umravní. A ačkoli se tady jednalo o řidiče kamionu s obuškem v ruce, ve výsledku nedošel řidič Dacie k takové úhoně, jakou nejspíš čekal. Ale kdo ví, co by se stalo, kdyby se naštvaný řidič neovládl.

Dacie a silnice versus nakrknutý kamion

Začalo to podstatným detailem, kdy řidič Dacie na dálnici nepoužil blinkry při přejíždění mezi jízdními pruhy. To na krklo řidiče kamionu vezoucího zboží, který si počkal, až dotyčný problematický řidič zastaví svoje auto. Pak zastavil auto na odbočovacím pruhu, čímž ovšem zastavil dopravu na celém úseku. Vzal z kabiny teleskopický obušek a s jeho charakteristickým cvaknutím (které si opravdu nespletete) se vydal vstříc řidiči Dacie.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ten se při vidině pořádného výprasku dal na útěk. Nakonec dostal jenom pořádnou facku a řidič kamionu se vrátil do svého vozu. Zajímavé přitom bylo, že prohřešku, který vytkl řidiči dacie, se dopustil i on sám se svým kamionem, na což ho upozornil další řidič, který byl svědkem celé situace a potenciálního konfliktu. Kamioňák odvětil, že převáží zboží a co se ten další vůbec stará. Zastavený kamion přitom dále blokoval dopravu.

Chladný pohled litery zákona

Ačkoli je situace a její vyhrocenost pochopitelná, řidič Dacie nejspíš způsobil menší problémy než řidič kamionu, ačkoli jeho hloupost to celé odstartovala a řidiči kamionu se skutečně nelze divit, protože kamion je na brždění a manévrování mnohem náročnější než osobní automobil jen s jedním člověkem. Nota bene v případě, kdy vás do nich nutí někdo svým chováním na silnici. V tomto případě naštěstí nedošlo k žádné havárii, jen zdržení dopravy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud by se případ dostal do policejních rukou, řidič kamionu by byl pokutován právě za blokování dopravy svým vozidlem. Vzhledem k tomu, že celá situace byla prakticky bez důkazů, nedošlo by nejspíš ani k pokutě za problém s nesignalizovanou změnou jízdního pruhu, které se dopustil řidič Dacie. Z celé situace plyne poučení o nutnosti vědomí dopravní situace kolem sebe, zvlášť při výskytu těžkotonážního kamionu, jehož řidiči obvykle nejsou pro ránu daleko.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Zelenského mírový plán je jedinou cestou vpřed,“ tvrdí zarputile ukrajinský diplomat Ihor Žovkva
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat
adbz.cz
adbz.cz
Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu