Palubní kamera zachytila nepochopitelný manévr řidiče ambulance. Saniťák závodník málem zabil další 3 lidi

Se saniťákem, který si svou šichtu 6. prosince zjevně spletl s účastní v novém díle Rychle a zběsile, se setkal řidič osobního auta. Jeho manévry zachytil na kameru.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Kamery, které mají někteří řidiči umístěny na předním skle, občas vydají nevídané poklady. Někteří šoféři totiž zjevně zapomínají na pravidla, které se naučili v autoškole a chtějí vzít provoz na silnicích do vlastních rukou. Řidič sanitky z videa se pravděpodobně až moc často dívá na akční filmy. Jinak si totiž nejde vysvětlit manévr, který na jedné z polských silnic předvedl. Ohrozil tak život nejen posádky sanitky, ale také dalšího vozidla.

Sanitka má přednost

Dle pravidel silničního provozu má vozidlo sanitky přednost, pokud má zapnuté výstražné majáky. Mnoho řidičů si chybně myslí, že vozidlo sanitky musí houkat, aby mělo absolutní přednost. Není tomu ale tak. V některých místech, například v okolí nemocnice, hustě zastavěné oblasti aj. není vhodné, aby vozidlo sanitky houkalo. Někdy mají také záchranáři přímo v pokynech, že se musí k místu zásahu přiblížit tiše.

iZdroj fotografie: Pexels
Ilustrační fotografie

Důležité je ale v provozu sledovat, zda má sanitka zapnutou výstražnou světelnou signalizaci. V tomto případě totiž platí, že má takovéto vozidlo přednost v jízdě. Zvukovou signalizaci sanitky používají nejčastěji na dálnicích, případně u dojezdu k velmi vážnému případu. Řidič sanitky ve videu výstražné majáky zapnuté neměl. I přesto si ale nárokoval absolutní přednost a svým manévrem ohrozil hned dvě další vozidla.

Saniťák závodník

Video pořídil řidič vozidla, které předjížděl bezohledný šofér sanitky. Na silnici můžeme vidět dvojitou plnou čáru, která standardním vozidlům předjíždění zakazuje. Řidič osobního vozidla si sanitky všiml ve zpětném zrcátku. Viděl ale, že nemá zapnutou světelnou signalizaci. Chvilku před tím, než se měl míjet s protijedoucím vozidlem, ho sanitka začala předjíždět. V hlase řidiče je znatelně slyšet zděšení. Pokud by sanitka předjížděla jen o chvilku později, mohlo dojít k velkému neštěstí.

iZdroj fotografie: Pexels
Ilustrační fotografie

Jako by tento manévr byl málo, řidič sanitky se nedokázal spokojit s tím, že mu řidič nedal přednost. Chvíli po prvním manévru je jasně vidět to, jak prudce zastavil a řidiče osobního auta jedoucího za ním vybrzdil. Ten, aby neohrozil sebe pasažéry v sanitce, vjel do protisměru. Řidič sanitky vystoupil a snažil se konfrontovat vyděšeného šoféra osobního auta. „Mám záznam z kamery, udám tě na policii,“ křičí vystrašený řidič. Řidič sanitky svou jízdou ohrozil nejen pasažéry dalších dvou vozidel, ale také posádku sanitky.

Manévry mohly ohrozit pacienta

I přesto, že ambulanci si voláme právě proto, že se například po nehodě nebo jiné nešťastné události potřebujeme dostat do bezpečí nemocnice, řidiči těchto vozidel se někdy chovají bezohledněji, než šoféři standardních osobních aut. „Neměl zapnuté majáky, nic,“ vysvětluje řidič z videa. „U prvního manévru jsem si říkal, že toho má asi hodně, ale u toho druhého mě opravdu vyděsila představa, že má tento řidič vzadu pacienta,“ dodává.

Jakou zajímavou situaci se podařilo na kameru zachytit vám?

Zdroj: STOP CHAM

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články