Agresivní pirát porušil předpisy. Netušil, že to bude poslední předjíždění v jeho životě. Z videa tuhne krev v žilách

Řidič vozidla Volkswagen Golf, který během své jízdy ohrozil hned několik účastníků silničního provozu, skončil tragicky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina účastníků silničního provozu se snaží dbát na pravidla, chránit sebe i ostatní a lidské životy zbytečně neohrožovat. Stále se ale najdou tací, kteří berou jízdu na silnicích jako hru a pravidla záměrně ignorují. Tohle byl případ řidiče staršího vozu značky Volkswagen Golf, jehož agresivní jízdu zachytila jiná řidička kamerou na svém čelním skle. I přesto, že řidič působil poměrně sebejistě, jeho jízda toho dne skončila tragicky.

Agresivní konfrontace

Záběr, který natočila žena začíná tím, že řidič tmavého Golfu vjíždí z vedlejší na hlavní silnici. Nedbá dopravního značení a rovnou si vynucuje přednost. Rozčílená žena, kterou nebezpečný manévr tohoto řidiče ohrozil, na něj začala gestikulovat. Řidič si to však vyložil jako pobídku k fyzické konfrontaci, spěšně zastavil, vystoupil z auta a namířil si to k jejímu autu. Řidička naštěstí zareagovala rychle a dřív než stihl k jejímu auto dojít couvla a přes protisměrný pruh se jeho autu vyhnula a odjela.

iZdroj fotografie: Volkswagen

Celý manévr se navíc odehrál v noci a je velké štěstí, že žena stihla včas zareagovat. „Byl velmi agresivní. Zdálo se mi, že musel být pod vlivem alkoholu,“ popisuje situaci žena v pozdější reportáži. O deset minut později jsem projížděla místem nehody. Na kraji vozovky bylo úplně rozbité právě to auto, jehož řidič se mě snažil dříve konfrontovat,“ vysvětluje. „Bylo to opravdu děsivé,“ dodává.

Poslední manévr

Řidič výše zmíněného vozu Volkswagen Golf měl ten den zjevně nepřiměřeně více sebejistoty. Jinak se totiž jeho jednání nedá vysvětlit. Po střetu s ženou pokračoval v cestě dál. Během předjíždění ale ztratil kontrolu nad vozem a střetl se s protijedoucím vozidlem značky Volkswagen Passat. Ve Golfu seděl řidič sám, ale posádku protijedoucího vozidla tvořila pětičlenná rodina s dětmi. Všichni členové posádky byli po střetu převezeni do nemocnice.

iZdroj fotografie: Volkswagen

„Všichni členové protijedoucího auta byli převezeni do nemocnice k ošetření. Řidič havarovaného vozidla Volkswagen Golf nehodě na místě podlehl,“ komentují nešťastnou nehodu v reportáži na YouTube kanále STOP CHAM. Řidič, který ve chvíli kdy sedal za volant patrně netušil, že se bude jednat o jeho poslední jízdu, si vysloužil přezdívku Agresivní pirát. Vždycky když sedáme za volant, měli bychom si uvědomit, jaké dopady může naše případné bezohledné řízení mít.

Jaká nejděsivější situace se stala při řízení vám?

Zdroj: STOP CHAM

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články