Agresor v kombíku nejprve vybržďoval ostatní auta, poté napadl projíždějící rodinu s dětmi

Vybrždění automobilu může mít fatální následky. Jeden takový nebezpečný čin předvedl řidič Mercedesu, který ohrozil sebe i ostatní účastníky provozu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vybržďování automobilů je hrubé porušení pravidel silničního provozu, za něž může dotyčný řidič přijít o řidičský průkaz. Neukázněnost některých řidičů v kombinaci s jejich nervozitou může mít někdy i tragické následky. Kromě zničených automobilů po srážce může mít toto nezodpovědné chování za následek poranění, nebo dokonce smrt ostatních účastníků provozu. Policisté jsou proto nuceni tyto přestupky tvrdě trestat, a tím omezit nevhodné chování některých řidičů na cestách.

Moderní vychytávka v podobě palubní kamery

V dnešní době je velká spousta řidičů vybavena palubní kamerou. Tato šikovná věcička se hodí zejména v situaci, kdy dojde k nějaké nehodě nebo nepříjemnosti na cestě. Kamerový záznam je schopen zajistit dostatečně čitelné video o tom, jak celá situace ve skutečnosti proběhla. Navíc ukazuje rychlost vozidla a čas, kdy se situace stala. Tyto záznamy jsou jasnými důkazy, kdo zavinil danou nehodu a policistům výrazně šetří čas při vyšetřování.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz

Nevhodné chování řidiče Mercedesu a jeho spolucestujících

Řidič osobního automobilu si všiml, že kolem něj projel stříbrný Mercedes, z něhož jeho cestující za jízdy začali vyhazovat odpadky. Jejich chování se mu značně nelíbilo, a tak se rozhodl s tím něco udělat. Jakmile vyhodili další odpadky z okna automobilu, důrazně je upozornil na nevhodné chování prostřednictvím klaksonu. Na to začal okamžitě reagovat řidič stříbrného Mercedesu i se svou posádkou. Rozběhla se nebezpečná akce, za kterou by měl neukázněný účastník provozu odevzdat svůj řidičský průkaz.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejprve začal upozorňujícího řidiče nebezpečně vybržďovat ve snaze jej zastavit. To se mu ale na několikrát nepovedlo a řidič druhého automobilu jej objel. Po několika neúspěšných pokusech se podařilo řidiči Mercedesu zablokovat celou cestu včetně muže, jenž jej upozornil na nevhodné chování zatroubením. Ze stříbrného mercedesu vystoupil muž, který byl na první pohled silně pod vlivem alkoholu, a začal se přibližovat k zastavenému automobilu.

Opilý spolujezdec se snažil dostat do jiného automobilu

Přišel až úplně k autu a chtěl otevřít dveře u řidiče. Ten se ale zamkl a opilému muži znemožnil přístup dovnitř. Rozzlobený muž ze stříbrného Mercedesu začal bouchat na okno a křičet na všechny, kdo seděli v autě. Po chvíli to však vzdal, nasedl zpátky do Mercedesu a odjel. Shodou okolností celou situaci od začátku až do konce natočila kamera umístěná ve vybržďovaném voze.

Případem se zabývají policisté

Kamerový záznam byl následně předán policii, která celou situaci důkladně prošetří. Kromě opilého spolujezdce bude mít problémy také řidič, jenž svou nebezpečnou jízdou ohrozil nejen sebe, ale také všechny osoby projíždějící kolem.

Zdroj: STOP CHAM

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články