Aktivisté požadují změnu značek. Budou na nich gayové a lesby

                   

Dopravní značky jsou po celé Evropě víceméně stejné. Jsou tvořeny jasnými piktogramy, které jsou na první pohled pochopitelné a účel a smysl značky je ihned pochopen. Možnou změnu však pocítíte, pokud zamíříte na západ Evropy, do Švýcarska, konkrétně do Ženevy. Zde totiž řada aktivistů požaduje změnu dopravních značek.

Aktivisté bojují proti standardním značkám

Současné dopravní značky jsou trnem v oku řadě aktivistů. Hlavně potom ty značky, na kterých je vyobrazen piktogram panáčka – tedy muže. A to je podle nich špatně, jelikož i v rámci dopravních značek by měla existovat určitá rovnost pohlaví. A tak se tito lidé začali zasazovat o to, že by mělo dojít je změně daných značek tak, aby se eliminovaly dnes tolik známé stereotypy.

Město jim jde na ruku

Zná se vám to jako zcela nesmyslný zájem? Potom vás jistě překvapí, že samotná Ženeva, tedy její starostka s nimi dokonce souhlasí. A tak se město dočká úprav svých dopravních značek tak, aby na nich nebyly jenom muži, ale aby na nich byly vyobrazeny všechny postavy, které lze běžně v ulicích Ženevy potkat. Siluety mužů tedy nebudou běžným standardem. Naopak.

Značky budou opravdu rozmanité

Pokud plánujete návštěvu Ženevy jako pěší turista a budete silnici přecházet, slušně a správně po přechodu, neděste se značek, které uvidíte. Když na klasické modré značce se symbolem přechodu nebude klasická silueta muže, tak na ní bude například žena, těhotná žena, ale také na ní mohou být vyobrazeny i homosexuální páry. Dále se nezapomíná třeba ani na vyobrazení seniorů. Tím vším tak chtějí místní úřady zdůraznit, že všichni občané města jsou si rovni, a tak není důvod, aby byli na značkách jenom dospělí muži. Ještě že zvířata neumí mluvit, jinak by se tam v budoucnu objevili také. I když, kdo ví, zda za jejich práva být na značce někdo nezačne také brzy bojovat…

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články