Alfa Romeo Giulia prošla riskantním testem na dálnici. (300 km/h+) Užijte si to z pohledu řidiče!

                   

Italský hřebeček ze stáje Alfa Romeo přinesl před pár lety svěží vítr do vod sportovnějších sedanů. S neotřelým vzhledem s získala srdce nejednoho automobilového fanouška, a vidlicový šestiválec pod kapotou rozpumpoval žíly nejednomu řidiči.

Celohliníkový šestiválec do V s objemem 2891 cm³ speciálně vyvinutý techniky Ferrari má výkon famózních 375 kW (510 koní). Točivý moment o hodnotě 600 Nm je schopný podávat od 2500 do 5000 otáček za minutu. Díky tomu dokáže 1 524 kilogramů těžký vůz rozpohybovat z 0 na 100 za 3,9 sekund. Maximální rychlost 307 km/h nejednomu už při pohledu na číslovku rozpumpuje krev v žilách. A co když se to někdo pokusí vyzkoušet?

Dálnice, a především ta u našich sousedů zvaná Autobahn, k tomu přímo vybízí. Jenže co by člověk neudělal pro kvalitní video? Řidič na tomto videu se rozhodl ukázat, jak toto auto zrychluje z místa. Zastavit v levém pruhu na dálnici není ale nejlepší nápad. Naštěstí se natáčení obešlo bez nehody a vy se tak můžete pokochat zrychlením a zvukem, který pohladí na duši.

Zdroj:
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
adbz.cz
adbz.cz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem