Alpina B10 Biturbo: Limitka, která je po třiceti letech stále jako nová

                   

Alpina B10 Bi-Turbo rozhodně není obyčejným pětkovým bavorákem. Jde o auto, které má několik unikátů. Hlavně potom pokud jde o výkon. Tento model byl vybaven řadovým šestiválcem o objemu 3,5 litru, který byl schopen nabídnou výkon 360 koní a točivý moment 520 Nm. Na první pohled nenápadné auto dokázalo nabídnout mnoho zábavy a zážitků a ujet téměř každému.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Vůz Alpina B10 Bi-Turbo se vyráběl v letech 1989-1994 a nutno říci, že pouze v omezené sérii. Přesně bylo vyrobeno jenom 507 kusů a tak je jasné, že toto auto neměl jenom tak někdo. A také je jasné, že moc exemplářů se přece jenom do dnešní doby nedochovalo. Tedy až na jeden. Tento konkrétní. Byl vyroben v roce 1990 a pyšní se číslem 53. A je na prodej.

Dokonale zachovalý kus

Tento konkrétní kus Alpina B10 Biturbo vypadá na svých třicet let stáří velmi zachovale a tak je pochopitelné, že zájem o něho nebude nijak malý. Auto se nachází ve Spojených státech amerických a pro mnohé se může stát celkem zajímavou investicí. Už jenom najít tento limitovaný model je celkem náhoda, a co teprve, když jeho stav i po dlouhých třiceti letech od výroby je doslova dokonalý.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Prodej v aukci

Současný majitel se rozhodl prodat vůz Alpina B10 Biturbo nejvyšší nabídce, formou aukce. Ta končí za několik dní a v době psaní našeho článku je nejvyšší nabídka 60 tisíc amerických dolarů. To je v přepočtu k dnešnímu kurzu částka asi 1,5 milionu korun českých.

i

Nechme se překvapit, na kolik se cena vozu nakonec vyšplhá. Každopádně výherce aukce získá vůz, který rozhodně není běžný, a to ať už mluvíme o jeho vzhledu, nebo o tom, že jde o jeden z mála takto zachovaných, které jsou na automobilovém trhu k dispozici. A rozhodně nemusí jít o auto, které se zavře do garáže. Díky svému stavu ho nový majitel klidně může využít k projížďce. A užít si výkon motoru a zrychlení za 5,6 sekundy, nebo i celkový styl, který mu dodává zajímavé provedení interiéru, kde nechybí třeba charakteristické dřevěné obložení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články