Alpina B10 Biturbo: Limitka, která je po třiceti letech stále jako nová

                   

Alpina B10 Bi-Turbo rozhodně není obyčejným pětkovým bavorákem. Jde o auto, které má několik unikátů. Hlavně potom pokud jde o výkon. Tento model byl vybaven řadovým šestiválcem o objemu 3,5 litru, který byl schopen nabídnou výkon 360 koní a točivý moment 520 Nm. Na první pohled nenápadné auto dokázalo nabídnout mnoho zábavy a zážitků a ujet téměř každému.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Vůz Alpina B10 Bi-Turbo se vyráběl v letech 1989-1994 a nutno říci, že pouze v omezené sérii. Přesně bylo vyrobeno jenom 507 kusů a tak je jasné, že toto auto neměl jenom tak někdo. A také je jasné, že moc exemplářů se přece jenom do dnešní doby nedochovalo. Tedy až na jeden. Tento konkrétní. Byl vyroben v roce 1990 a pyšní se číslem 53. A je na prodej.

Dokonale zachovalý kus

Tento konkrétní kus Alpina B10 Biturbo vypadá na svých třicet let stáří velmi zachovale a tak je pochopitelné, že zájem o něho nebude nijak malý. Auto se nachází ve Spojených státech amerických a pro mnohé se může stát celkem zajímavou investicí. Už jenom najít tento limitovaný model je celkem náhoda, a co teprve, když jeho stav i po dlouhých třiceti letech od výroby je doslova dokonalý.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Prodej v aukci

Současný majitel se rozhodl prodat vůz Alpina B10 Biturbo nejvyšší nabídce, formou aukce. Ta končí za několik dní a v době psaní našeho článku je nejvyšší nabídka 60 tisíc amerických dolarů. To je v přepočtu k dnešnímu kurzu částka asi 1,5 milionu korun českých.

i

Nechme se překvapit, na kolik se cena vozu nakonec vyšplhá. Každopádně výherce aukce získá vůz, který rozhodně není běžný, a to ať už mluvíme o jeho vzhledu, nebo o tom, že jde o jeden z mála takto zachovaných, které jsou na automobilovém trhu k dispozici. A rozhodně nemusí jít o auto, které se zavře do garáže. Díky svému stavu ho nový majitel klidně může využít k projížďce. A užít si výkon motoru a zrychlení za 5,6 sekundy, nebo i celkový styl, který mu dodává zajímavé provedení interiéru, kde nechybí třeba charakteristické dřevěné obložení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění