Američané zneužívají koronavirové půjčky, dva si koupili Lamborghini

                   

V České republice máme hned několik programů, které mají za cíl snížit dopady koronavirové krize, zachovat pracovní místa, pomoci menším podnikům překlenout obtížně období a ochránit malé živnostníky před hrozícím krachem. Ve Spojených státech, které jsou celosvětovou pandemií postiženy mnohem více, nabízí federální i státní vlády obdobné programy. U některých z nich nemusí příjemci prostředků peníze vracet, splní-li určité podmínky. A přesto je podle posledních zpráv zřejmé, že někteří podnikatelé těchto programů zneužívají.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Houston Chronicle odhalil kupce Lamborghini

Texaský zpravodajský portál Houston Chronicle nyní odhalil podnikatele, který si z peněz získaných z půjčky od státu Texas podle všeho pořídil nové Lamborghini Urus a k němu celou řadu dalších cenností. Od novinářů si celý případ převzal státní zástupce Ryan K. Patrick, který odhalil, že obviněný Lee Price si také vyrazil do striptýzového klubu. Price je zatím vyšetřován na svobodě. Kromě Lamborghini si podle všeho z půjčky zakoupil například:

  • luxusní hodinky Rolex
  • zlaté šperky
  • značkové oblečení
iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Obdobný případ z Floridy

Podobně se zachoval také David Hines z Moami na Floridě. Také ten si svého zbrusu nového Lamborghini užíval jen několik dní, než byl odhalen. Hines z programu ochrany mezd pro malé podniky získal celkem 4 miliony dolarů, tedy zhruba 100 milionů korun. Pro své podnikání a na mzdy zaměstnanců podle všeho využil jen zlomek těchto peněz.

Hodně drahé Lamborghini

Americké soudy jsou v tomto ohledu velmi rychlé a Lamborghini se tak může oběma mužům hodně prodražit. Hrozí jim, že budou muset obě půjčky vrátit a zaplatit tučné penále. Navíc je pravděpodobné, že oba skončí na několik let za mřížemi, neboť finanční a pojišťovací podvody berou soudy ve Spojených soudech velmi vážně. Zejména pokud se jedná o veřejné prostředky tak, jako v těchto případech.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články