Američané zveřejnili žebříček aut, která zvládnou i 300 tisíc kilometrů

                   

Auto je sice bráno jako spotřební zboží, ale stále se k němu stavíme jako k něčemu, od čehož čekáme, že nám bude sloužit pokud možno co nejdéle. S tím souvisí jak to, že by nám mělo takové auto vydržet po mnoho let, co s ním budeme jezdit, tak to, že bychom s ním měli zvládnout pokud možno co největší nájezd.

A tady může být velký kámen úrazu. Hlavně u některých nových moderních aut se říká, že jejich motorizace mohou mít velmi brzy problémy a nájezd o hodnotě stovek tisíc je spíše zbožným přáním, než realitou. Naštěstí ale všechna auta nejsou stejná a jsou možnosti, které z hlediska kilometrového nájezdu rozhodně nezklamou. O jaké vozy se jedná?

Žebříček spolehlivých aut zveřejnili Američané

Jeden z žebříčků, který nám může pomoci určit, které vozy bez problémů zvládnou i větší kilometrový nájezd, a to přes hodnotu 300 tisíc kilometrů, zveřejnil americký portál iSeeCars. Ten mapuje automobilový trh i z toho pohledu, kolik procent aut u jednotlivých majitelů má na tachometru větší, než zmíněný nájezd. A je jich celkem dost.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Toyota Land Cruiser

Obecně je Toyota považována za symbol spolehlivosti a podle informací které zveřejnil americký portál iSeeCars je vůz Toyota Land Cruiser tím nejlepším. Více než 15,5 procent majitelů má u svého vozu na tachometru vyšší hodnotu než 300 tisíc najetých kilometrů, což o spolehlivosti tohoto modelu vypovídá více, než cokoliv jiného.

Toyota Sequoia

Japonská automobilka je obecně symbolem kvality a jak se ukazuje, není to jenom uměle vytvořený mýtus, ale jde o zkušenost s vozy této značky. Na druhém místě se podle iSeeCars nachází model s označením Toyota Sequoia. I tady je číslo poměrně působivé, jelikož vyšší než náš uváděný nájezd má více než 9 procent majitelů tohoto konkrétního modelu.

Ford Expedition

Jdeme na místo třetí, kde už byla nadvláda japonské značky přerušena. Na této pozici se totiž nachází model Ford Expedition. A jak konkrétně si stojí? Na Toyotu sice už výrazněji ztrácí, ale i tak ho do kategorie spolehlivých aut, které něco vydrží, na základě dat z iSeeCars zařadit skutečně můžeme. Konkrétně proto, že více než 5 procent majitelů vlastní vůz, který má na tachometru více než 300 tisíc najetých kilometrů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Chevrolet Suburban

Místo čtvrté bere Chevrolet Suburban, který však rozhodně dýchá na paty Fordu, jelikož procentuální počet majitelů atakuje hodnotu 5 procent. I to ukazuje, že si své zákazníky dokáže získat. A to i ty, kteří auto nemají jenom na okrasu, ale chtějí s ním hlavně jezdit. Hodně a často.

Toyota HighLander

Takže si to shrňme. Uzavíráme pětici vozů, které jsou Američany označeny jako nejspolehlivější, jelikož zvládnou dostatečně velký nájezd. A kromě dvou Toyot na prvním a druhém místě je tu ještě ta třetí, které celkovou pětici uzavírá. Je to model Toyota HighLander, a abychom i tady byli konkrétní, je třeba říci, že nájezd nad tři sta tisíc má více než 4 procenta majitelů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články