Arabové chystají hypercar. První obrázky vypadají velmi působivě

                   

Rozhodně nebude pro každého, ale kdo si ho pořídí, ten by neměl nikdy v životě litovat. Takto lze pospat vlastně jakýkoliv hypercar a dá se očekávat, že do této kategorie začne spadat i ten arabský. Má jít o úplnou novinku, kterou představí zatím méně známá automobilka Ajlani Motors ze Spojených Arabských Emirátů. Ta se rozhodla jako jedna z mnoha dalších firem využít bohatství, a tak vytvořit něco, co bere dech.

i

Působivý Ajlani Dragon

Vůz nese název Ajlani Dragon a zatím je k dispozici jenom několik grafik, které mají pomoci ukázat celkovou siluetu vozu. Už na první pohled je vidět, že auto bude skutečně vypadat velmi působivě a s největší pravděpodobností půjde o velmi působivý hypercar. Celkový design bude patrně odhalen až později a dost možná nebude výjimkou, že ho bude Ajlani Motors tajit až do oficiálního představení vozu.

K odhalení dojde v listopadu

Kdo by chtěl vůz vidět na vlastní oči, ten může zamířit do Spojených arabských emirátů v termínu 12. listopadu. To se zde koná Dubai international motor show, na které bude představen i hypercar Ajlani Dragon. Už podle grafik je vidět jeho celkem agresivní vzhled, zajímavé linie, nebo nízké posazení či použití velmi širokých pneumatik. Toto auto bude rozhodně vynikat jak při představení, tak i později na silnici. A že bude mít v Dubaji mnoho konkurentů.

Technické detaily nejsou známé

Co zatím odhaleno, nebylo, to jsou technické detaily vozu. Tedy motorizace, výkon, nebo maximální rychlost. Je to škoda, protože pokud má jít o hypercar, jedné se o poměrně důležité informace, které dokážou nalákat. Nutno však říci, že Ajlani Motors je velmi mladou firmou a stále není jisté, zda bude tento koncept sériově vyráběný. Podle všeho je automobilka na začátku a vypadá to, že zatím hledá první zájemce a investory, kteří by ji pomohly rozjet výrobu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články