Audi určila rok, kdy vyrobí poslední auta se spalovacími motory. Za nedlouho z výrobních linek budou vyjíždět pouze elektromobily

Automobilka Audi do roku 2033 postupně zruší výrobu spalovacích motorů a přejde na výrobu elektrických vozidel. Elektromobily představí od roku 2026.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak už to tak vypadá, konec spalovacích motorů v automobilovém průmyslu přijde dříve, než se čekalo. Jednotlivé automobilky z různých zemí reagují na rostoucí poptávku po elektromobilech a naopak klesající odbyt spalovacích motorů do budoucna. Na tuto změnu reaguje i automobilka Audi, která plánuje vyrábět spalovací motory pouze do roku 2033. Zároveň bude nabízet elektrické verze svých automobilů už od roku 2026.

Audi zruší stávající nabídku motorů a nahradí je jinými

Automobilový výrobce Audi oznámil v červnu letošního roku zajímavou vizi do budoucna. Jedná se o ukončení výroby spalovacích motorů a zařazení nových elektromobilů do nabídky. Reaguje tak na radikální změny automobilového průmyslu v poslední době. Ještě před nějakým časem se zdálo, že se celosvětově omezí pouze provoz dieselových vozidel. V dnešní době je však situace úplně jiná a jako nejpravděpodobnější se tak jeví volba elektromobility.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Elektromobily se stanou postupem času dostupnější. Zatímco v dnešní době jsou tato bateriemi poháněná vozidla cenově poměrně méně dostupná, do budoucna by se to mělo výrazně změnit. Přispěje k tomu také omezení spalovacích motorů. Následně vzroste poptávka po elektrických vozech, což je ve výsledku učiní dostupnější. Do budoucna se rovněž plánuje výrazné rozšíření dobíjecích stanic.

Poslední spalovací motor vyrobí Audi v roce 2033

Automobilka Audi plánuje vyrobit svůj poslední spalovací motor v roce 2033. Následně se doprodají všechny vyrobené kusy a přejde se na elektromobily, které se budou v nabídce objevovat už od roku 2026. Někteří automobiloví výrobci s tímto krokem budou mít v budoucnu problémy, protože s elektromobilizací příliš nesouhlasí a neinvestují dostatek financí do jejich výroby.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Velkou výhodu mají výrobci pouze elektromobilů, jako je například Tesla. Ta tak bude oproti konkurenci ve značné výhodě, jelikož vyrábí jen elektrická vozidla a navíc je v jejich vývoji o krok napřed. Kromě Audi vyhlásily časové plány do budoucna i jiné automobilky. Volvo se chystá přejít na elektrická vozidla do roku 2030 a GM do roku 2035.

Zdroj: Electrek

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vynalezl stroj času a zmizel: Někteří věří, že se Mike Marcum přesunul do 30. let
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě