Audi unikl plán novinek na rok 2019. Potvrzeno je Q4 a trojice nových RS

                   

Výrobce vozů se čtyřmi kruhy ve znaku nechtěně potěšil své příznivce, když mu na veřejnost unikla prezentace s plánem produkce na rok 2019. Ta ukazuje, že Audi pro tento rok plánuje hned tři zcela nové modely s označením RS. Kromě toho potvrzuje trend elektrifikace a pravděpodobně si nechává v záloze několik překvapení.

Rok 2019 bude pro Audi nejspíš hodně rušný, protože vypustí hodně nových modelů napříč celou modelovou řadou. Na akci organizované španělskou divizí společnosti, byla účastníkům představena zajímavá prezentace na obrázku níže. Díky ní teď víme, že během druhého čtvrtletí roku 2019 uvidíme novou generaci A6 Allroad, faceliftované Audi TT ve verzi RS a evropskou verzi RS5 Sportback.

Mohlo by vás zajímat: Audi ukazuje koncep E-Tron GT s 590 koňmi, co nového přinese?

i

Nové A6 Allroad i TT RS

 Nové Audi A6 Allroad bude vypadat téměř stejně jako Audi A6 Avant, ale bude mít zvýšený podvozek a černé plastové ochranné prvky pro ochranu v terénu. Model Allroad by měl dostat stejné motory jako A6 Avant což znamená, že vrcholem by měl být třílitrovým motor TFSI o výkonu 335 koní. Facelifotvané TT RS by pravděpodobně mělo mít nový přední nárazník a změní se některé prvky exteriéru. 

iAudi TT RS

Řada Q se rozroste o Q4

Třetí čtvrtletí roku 2019 bude plné premiér nových modelů, včetně faceliftované varianty modelů Q7 a A4. Připraveno je také několik nových elektrifikovaných modelů E-tron (Q5 E-tron a A7 E-tron), zatímco rodina Q dostane přírůstek v podobě Q4. Když už mluvíme o novém kompaktním crossoveru s karoserií kupé, prezentace dále potvrzuje, že model se opravdu nazývá „Q4“, a nikoliv „Q3 Sportback“, jak někteří předpovídali. Třešnička na dortu, pokud jde o představení nových modelů, které jsou naplánované na třetí čtvrtletí, bude jistě model RS7 Sportback.

iAudi Q4 v představách grafika

Mohlo by vás zajímat: Downsizing má další oběti. Audi se zbaví svého V10 a W12

V poledním čtvrtletí jsou plánovány další dva modely E-tron (A8 L E-tron a E-tron Sportback) spolu s novým vozem A3, který pravděpodobně nedostane trojdveřovou variantu. Rodina RS bude dále rozšířena o RS Q3 a RS6 Avant.

i A8 L E-tron

Přijde ještě nějaké překvapení?

Zajímavé je, že některé modely, ve které všichni doufali, na prezentaci nakonec chybí. Na základě špionských fotografií a videí putujících internetem se přitom očekávalo, že v roce 2019 bude uvedeno na trh také Audi SQ8, A1 Allroad a S7 Sportback. Poslední zmíněný model by přitom mohl představen také ještě letos, protože větší smysl by mělo uvést ho před RS7, nikoliv až po něm. Stejně to vypadá i s novým S6, který přichází ještě před spuštěním RS6 Avant, takže je docela dobrá šance, že Audi plánuje ještě další novinky, kromě těch, co automobilka ukázala na prezentaci.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články