Audi uvažuje nad zarážejícím spojením s legendou. Vypočítavým krokem by se zapsala do automobilové historie

Audi a Porsche chtějí ovládnout F1. Bude o Porsche zájem, když naposledy dodávalo motory, které nikdy nedojely do cíle?

i Zdroj fotografie: Audi
                   

O tom, že by chtěl koncern Volkswagen proniknout do kolotoče F1, už se mluvilo dlouho. Zájem konečně potvrdil i šéf VW Herbert Diess. Nicméně to nefunguje tak, že si automobilka vysní vstup do Formule 1 a stane se, vše je záležitostí složitých jednání. Ve hře jsou navíc hned dvě značky koncernu VW, a to Audi a Porsche. 

Peníze a historie nejsou nic, pokud není volné místo

Začít se dá tak, že automobilka koupí nějaký tým. A těch není mnoho, a někdy není na prodej žádný. Když si děláte zálusk třeba na McLaren a ředitel Zak Brown řekne, že neprodá, musíte uvažovat o dodávkách pohonných jednotek. Audi podle všeho jednalo s týmy Aston Martin a Alfa Romeo, nicméně jeden bere motor od Mercedesu a druhý od Ferrari. V kuloárech se hovoří o možné spolupráci Audi s Williamsem, tomu navíc šéfuje Jost Capito, který dotáhl Volkswagen na vrchol ve WRC.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Do Formule 1 by se také rádo podívalo Porsche. Snad už jsou zapomenuty minulé pokusy dostat monoposty F1 s jeho motory do cíle. Automobilka působila v F1 v padesátých a šedesátých letech 20. století. Naposledy na začátku devadesátých let, kdy dodávala motory s označením 3512 týmu Footwork Arrows. Speciál Footwork FA12 s 3.5 litrovým dvanáctiválcem Porsche nikdy neviděl cíl. Zejména z důvodu technických potíží s pohonnou jednotkou. 

Co myslíte, jak se VW ve Formuli 1 povede?

Zdroj: Formula1
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francie pošle na Ukrajinu obrněná vozidla VAB 4×4. Ve výbavě mají účinný těžký kulomet M2 Browning
Události247.cz
Události247.cz
Češi nakupují dřevo a uhlí ve velkém. Důvodem je strach z růstu cen energií
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mimozemské civilizace mohou kolonizovat galaxii bez mezihvězdných lodí. Je to jen otázka času
adbz.cz
adbz.cz
Po rodičích zdědila chatu v katastrofálním stavu – byla totiž 18 let opuštěná. Pustila se do oprav a vytvořila z ní sídlo snů