Audi TT Coupé by ABT Sportsline, 310 koní na 1230 kilogramů!

                   

Když se nadhodí téma nějakého atraktivního vozu od Audi, tak vás jistě první napadne Audi RS6 a všechny její možné varianty a úpravy. Ale i přesto, že ‚eR eS‘ šestka může mít až neuvěřitelnou porci koní, tak to vždycky bude ‚kombík‘. Pravda, zatraceně silný a hezký kombík, ale pořád kombík. Takže když chcete sáhnout po něčem vyloženě sportovním a jste příznivci čtyř kruhů, tak se vaše volba pravděpodobně ustálí na Audi TT Coupé.Osobně neznám moc lidí, kteří by po ní nikdy ani na kratičkou chvíli nezatoužili. Nová řada tohohle sporťáčku je k dispozici od roku 2014, a protože jde o koncern, tak pod kapotou najdete to samé co u nejvyšší RSové Octavie – tedy 2.0 TFSI s 230 koňmi. A pokud se o Škodu zajímáte, tak už jste u nás na webu určitě četli o tuningu MTM, který z oné Octavie RS ‚vytřískal‘ nějakých 300 koní i více. Takže není divu, že ani tato Audi se nevyhnula tuningu od profesionálů z ABT.

Než vám prozradíme všechna čísla, tak se ještě zmíníme o novém agresivnějším zevnějšku, který je velmi líbivý. Tétéčko díky novému kitu nabylo trochu hranatějšího vzhledu. Z předu se o něj stará nový nárazník s trošičku ostřejšími konturami, ze stran se jedná o nové opět ostřejší lemy a zadní nárazník je na tom stejně, ale navrch dostal difuzor, který jistě vynikne. Co nás na zádi jistě také zaujme, jsou čtyři koncovky výfuku a nový spoiler. Obměněny, byly také detaily, jako zrcátka víčko nádrže, které jen podtrhávají celkový vzhled dravého sportovce. A samozřejmě kola dělají auto, takže tady se této funkce ujaly dvacetipalcové ABT DR disky, které jsou osazeny sportovními pneumatikami Continental. Celé dílo je pak zabaleno do černo-červené kombinace barev, která dělá z vozu velmi sportovní typ. A teď už k tomu nejdůležitějšímu a tím je motor. Jak už jsme řekli, tak je k dispozici verze s 2.0 TFSI, která v sérii skrývá 230 koní a 370 Nm točivého momentu. Po zásahu od ABT se čísla vyšplhala na  228kW tedy 310 koní a krouťák se zvedl na 440 Nm. Když tyto údaje spojíte s váhou 1230 kg, tak dostanete velice zajímavou kombinace, která nabízí hodně zábavy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná