Kde končí auta, která zabaví stát? Policie si vezme Ferrari, občané si mohou zbytek koupit za zlomkovou cenu

Možná že v autě vozili mrtvoly, teď jsou ale auta po mafiánech na prodej. Může si je v aukci koupit úplně každý.

i Zdroj fotografie: Globe Media / Reuters
                   

Poslední kauza s Ferrari, které se dostalo do služeb Policie ČR, je zářným příkladem toho, že stát zabavuje majetek z trestné činnosti. A s tímto majetkem pak suverénně disponuje a nakládá. Téma policejního Ferrari už bylo přetřásáno snad ze všech stran a dnes se mu věnovat nebudeme, podstatné je, že si auta mohou kopit i běžní občané. Pokud se k nim samozřejmě včas dostanou.

Motorky, auta, elektronika. O co přijde mafie, koupí veřejnost

Jsou-li vozy ve veřejné nabídce, může si je koupit v zásadě kdokoli. Nejenom automobily, ale seznam všech položek napříč různými kategoriemi lze najít na webu cenza.cz, které jsou oficiálními stránkami Centra zajištěných aktiv ministerstva vnitra České republik. Co policie obvykle zabavuje? Mimo dopravních prostředků, aut, motocyklů, jde také o elektroniku, typicky počítače či mobilní telefony.

iZdroj fotografie: Dodge

Zpět k autům, co lze v nabídce ministerstva najít? Většinou se jedná o vcelku běžné značky a tradiční modely. Ale jak už víme, pokud má policie „štěstí“ na zločince s vkusem a dostatkem černých peněz, dá se narazit i na auto, které rozzáří oči automobilového fanouška doširoka. Definitivně naposledy zmiňme Ferrari, mluvme o aktuální nabídce několika modelů značky prémiových značek z Německa.

Sportovní japonské kupé i americký svalovec

Audi je v aukci teď několik, A5 Sportback, A6 Allroad, A7 Sportback a další. Nebo je libo americký muscle car, jakým je Dodge Challenger 6.1 Hemi s vyvolávací cenou 633 000 Kč? Dalším sportovním vozem v nabídce je Nissan 350 Z za 257 000 Kč. Detailní popisy aut jsou v profilech jednotlivých položek na webu ministerstva. Pro zájemce o výhodný stroj s jednou stopou je právě připraveno do aukce BMW K 1600 B za 365 000 Kč.

iZdroj fotografie: Unsplash

Chopper? Tak Harley Davidson Road King za 530 000 Kč. Dražby jako takové probíhají přes portál caraukce.cz a je-li prodávajícím stát, garance, že na autě není leasing nebo podvod, by měla být zajištěná. Byť původ vozu leckdy může souviset s nelegální činností pro někoho nepřijatelnou. Může být zásadní, zda vůz předtím vlastnil a provozoval daňový podvodník nebo dealer narkotik. 

Co vy, jezdili byste autem po mafiánovi?

Zdroj: Cenza
Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články