Toto auto bude skutečný hit, nejenom díky ceně. Pro české řidiče se jedná doslova o zázrak se spotřebou 4 l / 100 km

Extrémně nízká spotřeba, dobrá výbava a slušná cena dělají z nového auta budoucí prodejní hit. Tento Renault se bude prodávat!

i Zdroj fotografie: Renault
                   

Vzhledem k současné komplikované ekonomické situaci stoupá poptávka po levných a úsporných automobilech více než kdy dříve. Dnešní nová vozidla musí být nejen cenově dostupná, ale také efektivní, schopná konkurovat spotřebě naftových a benzínových modelů. Hybridní pohon se stal nejen módním trendem, ale v mnoha ohledech také nezbytností, která čelí novým požadavkům na emise u spalovacích motorů.

Nové auto za dobrou cenu s vynikající spotřebou je tady

Renault představil nový hybridní model, který se pyšní skvělou cenou a oslnivou průměrnou spotřebou paliva. Jedná se o faceliftovaný model s hybridním pohonem řady Clio, jde o Renualt Clio E-Tech Hybrid. V základní konfiguraci tohoto modelu stojí 444 000 Kč. Jde o cenu z eur, jak je uveřejněna na originálním francouzském konfigurátoru, česká cena zatím není veřejně prezentována. Tato cena nezahrnuje případné nabídky financování nebo propagační akce, jež mohou cenu dále snížit.

iZdroj fotografie: Renault

Zákaznici tuší, že standardní katalogová cena může při jednání o koupi ještě klesnout. Nový Renault Clio Hybrid nabízí potenciál změnit pohled na efektivitu silniční dopravy. Díky extrémně nízké spotřebě paliva a výkonu 145 koní může tento model snadno konkurovat jak benzínovým, tak naftovým variantám. Auto je prezentováno jako vozidlo, které zvládne ujet na 4 litry paliva něco pod 100 km. Tato spotřeba je dosažena díky kombinaci zážehového motoru s dvěma elektromotory.

5 z 6 řidičů platí za benzín a naftu víc, než musí. Patříte mezi ně? Víme, jak v létě snížit spotřebu

První agregát má objem 1,6 litru, elektromotor má výkon 49 koní a druhý elektromotor poskytuje 20 koní. Celkový výkon vozidla čítá 145 koní, což z něj dělá ekonomicky efektivní, ale také dynamicky potentní automobil. Hybridní Clio by mělo dosahovat průměrné spotřeby paliva asi mezi 4,2 a 4,3 litry na 100 kilometrů. To je důvod, proč se jedná o hybridní zázrak, který je ideální pro městské řidiče. Model Clio v provedení Techno navíc nabízí bohatou výbavu.

Jezdit za 4 l / 100 km paliva je reálné se správným stylem jízdy

Zákazníci získají automatickou klimatizaci, systém Easy Link s obrazovkou a navigací, couvací kameru, multi-sense systém a bezdrátovou replikaci obrazovky smartphonu. K tomu vozidlo disponuje full LED světlomety ve tvaru „C“, systémem kontroly bezpečné vzdálenosti, udržováním jízdního pruhu a aktivním nouzovým brzděním s detekcí chodců a cyklistů. Také jsou zde k dispozici lehké slitinové ráfky o průměru 16 palců.

iZdroj fotografie: Renault

Pro zákazníky je navíc k dispozici několik výbavových balíčků, které mohou přinést ještě více spokojenosti a úspor. Toto všechno díky inovativnímu hybridnímu pohonu s automatickým dobíjením během brzdění, zpomalování a jízdy. Jak bude nastavena cenová politika pro tuzemský trh, se uvidí, tak jako tak už teď je jasné, že po technologické stránce budou řidiči toho auto milovat.

Věříte tabulkové spotřebě 4 l / 100km?

Zdroj: Renault
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Zobrazit další články