Auto do 60 tisíc seženete jen, když výrazně snížíte své požadavky

                   

Mít na auto omezený rozpočet, to není až tak nic výjimečného. Pokud jste právě v této situaci, kdy máte na vůz pár desítek tisíc, poradíme vám, zda se vůbec dá něco najít a jakým způsobem postupovat. Naším limitem bude 60 000 korun. Sice se to může zdát jako velmi malá suma, ale realita je taková, že i s těmito peněžními prostředky se dá najít celá řada vyhovujících vozidel.

Snižte své nároky

Jako první musíte počítat s tím, že v případě výběru ojetiny za tuto cenu bude nezbytné snížit své nároky, které budete na vaše auto mít. Za tyto peníze nejde sehnat nic dokonalého a často se můžete potýkat s různými problémy, které budou znamenat potřebu kompromisů. To hlavní, kde bude třeba snižovat nároky, je technický stav auta, je to také jeho výbava, ale může to být i jeho vzhled. Také myslete na to, že i údaj o roku výroby bude starší a kilometrový nájezd nebude patřit k nejnižším. To jsou věci, které je třeba mít na paměti ještě před tím, než začnete vybírat.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Pozor na rizika

Při výběru vozu do 60 tisíc korun je třeba dát si pozor i na možná rizika. A to jak ze strany možných podvodů od prodávajících – stočený tachometr, zamlčené skryté vady, tak ze strany možných známých problémů s některými vozy, které mohou znamenat časté a nákladné návštěvy servisu. Vyplatí se proto dát na názory odborníků a vybrat osvědčená auta.

Vybrali jsme několik osvědčených vozů

Pokud ve výběru tápete, poradíme vám několik vhodných aut, která mohou vyhovovat jak cenově, tak i pokud jde o obecnou spolehlivost, výdrž, kvalitu, ale i případný jednoduchý, nenáročný a méně nákladný budoucí servis. Pokud vám stačí něco malého, tak co třeba Fiat Panda druhé generace, osvědčený Volkswagen Golf páté generace, nebo Renault Clio třetí generace? Vyhovovat však může třeba i Opel Astra H, nebo Citroen C1.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Co v případě, kdy hledáte přece jenom něco většího? I takové vozy se dají najít. Jedním z tipů může být Opel Vectra C, z let 2002 – 2008. Jedná se o celkem povedené auto, které přijde vhod i klasické čtyřčlenné rodině. Nabídne maximum praktičnosti, obecně dobrou spolehlivost a vysokou životnost, stejně jako se není třeba obávat ani složité údržby.

Dalším naším tipem, pokud hledáte auto ne do města, ale spíše pro rodinu, může být Citroen Xsara Picasso. Vůz vyráběný v letech 1999 – 2010 vás zaujme na první pohled, a to svým celkem moderním designem. Více vás možná bude zajímat i celková praktičnost tohoto vozu, hlavně pokud jde o prostor v interiéru i zavazadlovém prostoru.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Motor je srdcem auta

Při výběru se nezapomeňte zaměřit ještě na jednu velmi důležitou věc. A tou je motor. Ten můžeme označit za srdce auta. Jsou motorizace, které jsou osvědčené, stejně jako motory, které se příliš nepovedly. U levných ojetin platí dvojnásob, že je třeba vybrat tu pravou. Jedině tak nedojde k situaci, kdy by vás mohla čekat nákladná oprava, po které zjistíte, že se vám koupě ojetiny do 60 tisíc až tak nevyplatila.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články