Auto jako investice? Vsaďte na některý ze zajímavých youngtimerů. Které budou stoupat na ceně?

                   

Auto nemusí být jenom klasickým dopravním prostředkem. Auto může být také investicí. Koupě toho správného vozu v pravou chvíli může znamenat zajímavé zhodnocení jeho hodnoty. Většina lidí si myslí, že investovat by se mělo výhradně jenom do veteránů. To není tak úplně pravda. My se společně podíváme na takzvané youngtimery, které se dají za dobrou investici považovat také. O jaké vozy jde?

i

Porsche 928

Velmi zajímavé auto, které mělo být určeno především pro ty, kterým by nestačil klasický model Porsche 911, ale chtěli by ještě něco luxusnějšího. Právě pro tuto skupinu zákazníků bylo stvořeno Porsche 928. Nutno však říci, že záměr nesplnil očekávání a tak vůz nešel na odbyt tak, jak se čekalo. Dnes se jedná o poměrně zajímavé investiční auto, které je možné pořídit jak v základních, tak i sportovních verzích. Na trhu bylo od roku 1977 až po rok 1995.

i

Porsche 944

U prestižní německé automobilky ještě zůstáváme. A to u modelu Porsche 944. I tento vůz může patřit mezi poměrně zajímavé investice pro toho, kdo hledá youngtimer, který dokáže zhodnotit vložené finanční prostředky. Velkým kladem tohoto modelu je jeho celková jednoduchost, což se podepisuje na jeho případných cenově dostupných opravách. Zajímavostí modelu je také na jeho dobu pokročilá výbava, jako elektrická okna, nebo klimatizace.

i

Mercedes W140

Poprvé se model Mercedes W140 objevil na trhu v roce 1991. Jeho produkce trvala až do roku 1998. Když se rozhlédnete po tuzemských silnicích, není nic neobvyklého, že jich poměrně dost jezdí. To pouze ukazuje na jejich spolehlivost a tedy i fakt, že pořízení takového auta nemusí být nijak výraznou investicí. S tím, jak se bude jejich počet snižovat může růst i jeho následná cena. A ideální volba? Ta s motorem V8.

i

BMW E31

V Německu ještě zůstáváme, a to u modelu BMW E31. Ten si chtěl získat zákazníky nejenom moderní výbavou, ale také luxusním provedením interiéru. K tomu přidejte zajímavé motorizace a vyjde vám, že tento vůz byl ve své domě opravdu zajímavým unikátem. Pohled na něj se stále nemění a tak se může jednat o zajímavý investiční vůz. Tedy pokud pořídíte opravdu udržovaný model v dobrém technickém stavu. Jinak se mohou samotné opravy výrazně prodražit.

i

Alfa Romeo Spider II

Máte rádi styl? Potom nemusíme připomínat, že tento vůz je pro vás jako stvořený. Alfa Romeo Spider II i po letech skvěle vypadá. A to i přesto, že první model přišel na trh v roce 1995 a ten poslední o deset let později, tedy v roce 2005. Právě až nadčasový design vozu pomáhá tomuto auto k tomu, že může mít do budoucna zajímavou hodnotu.

i

Opel Calibra 2.0 Turbo

I když můžeme Opel zařadit mezi běžné automobilky, dá se v portfoliu najít několik zajímavých unikátů, které se z dlouhodobého hlediska mohou jevit jako celkem obstojná investice. Jasným příkladem je model Opel Calibra 2.0 Turbo. Toto kupé bylo poprvé uvedeno v roce 1990 a jeho produkce trvala do roku 1977. Na silnicích jich zase až tolik nepotkáte, což znamená jediné. Možnou investiční příležitost.

i

Renault Clio II V6

Pokračujeme cestou spíše běžných automobilek. Zde je naším tipem model Renault Clio II V6. Jeho unikátem není jenom na první pohled zajímavý design. Auto nadchne i výkonem, stejně jako nízkou hmotností. Zklamáním může být příliš obyčejný interiér. I tak se jedná o zajímavý model, který může posloužit jako vhodná investice.

i

Nissan 300ZX II

Jedno z klasických sportovních aut. Konkrétně v době, která počínala rokem 1989 a končila rokem 1996. To bylo období, kdy se Nissan 300ZX II vyráběl a prodával. Nikoliv jenom na domovském trhu, ale samozřejmě i v Evropě. K dispozici bylo v několika karosářských verzích. Zajímavou investiční příležitostí může být kabrio, popřípadě kupé.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články