Auto je vhodné prodat do tří let. S nájezdem maximálně 50 tisíc

                   

Jakmile s vozem vyjedete z autosalonu, ztrácí na své hodnotě. To je neoddiskutovatelný fakt, kterého si je každý, kdo kupuje nové auto, samozřejmě vědom. Pokud máte v plánu koupit vůz jenom na pár let, a potom ho vyměnit za další novinku, je dobré vědět, kdy nastává vhodná doba jeho prodeje.

Prodejte do tří let

Když se podíváme na nabídku ojetých vozidel, obvykle dominují vozy spíše starší. Najít zde solidní vůz do stáří 3 let může být spíše raritou. Není to ani až tak kvůli tomu, že by se neprodávaly, ale je to proto, že je o ně velký zájem a tak velmi často zmizí. Zatímco v případě stáří 1 – 2 se nejvíce poptávají takzvané referenční vozy, tak ve stáří do tří let to může být právě vaše auto, které se v tomto období vyplatí prodat.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Roli hraje i počet najetých kilometrů

Velkou roli hraje pochopitelně i počet najetých kilometrů. I tady existuje určitá hranice, kterou lze považovat takzvaně za optimální. Jedná se o kilometrový nájezd v rozmezí 30 – 50 tisíc za celé tříleté období. To vychází na průměrných 15 tisíc ročně, což je považováno za běžný standard v provozu vozidla. To spolu s tříletým stářím dělá z auta poměrně zajímavý kousek.

Proč právě toto období?

Ano, je pravdou, že v prvních letech ztrácejí vozy na hodnotě nejvíce. Připomeňme ale, že roli zde hraje především model vozu. Některé ztrácejí hodnotu více, jiné méně. Tento fakt samozřejmě existuje, ale ztráta finanční hodnoty není to jediné, na co hledět.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Opomenout nelze to, že po 2 – 3 letech může končit autu záruka a tak je vhodné se ho zbavit a neriskovat, že případné servisní náklady budeme hradit sami. Pokud zároveň záruka ještě existuje, je to zajímavý klad pro kupujícího a šance na úspěšný prodej a také lepší cenu.

Připomeňme také to, že s tímto stářím a s tímto nájezdem se objevují první potřeby různých větších servisních úkonů, pokud jde o provozní věci. Prodejem vozu v pravou chvíli se můžeme těmto nákladům a problémům jednoduše vyhnout a ty budou čekat už nového majitele.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články