Policie musela násilím vytáhnout z Renaultu nebezpečného řidiče. Kličkoval a ohrožovalo ostatní, teď mu hrozí 2 roky vězení

Nebezpečná jízda devětadvacetiletého řidiče bude mít následky. Hrozí mu až dva roky vězení a pokuta 27 tisíc korun. Pes, který s ním jel v autě, skončil v útulku.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

Riskantní jízda řidiče v polské Zieloné hoře upoutala pozornost strážníka Sławomira Wojsy, který jel na noční směnu do práce. Informoval proto státní policisty a rozhodl se vůz sledovat. Když se policistům podařilo vůz zastavit, byli zaskočeni. Řidič byl tak opilý, že se skoro ani neudržel na nohou. Dechová zkouška prokázala tři promile alkoholu.

Málem se srazil s náklaďákem

Když Wojsa, který jel večer 30. července do práce do služebny městské policie v Zieloné Hoře, uviděl podivně jedoucí vůz Renault Clio. Automobil jel po silnici klikatě od svodidel ke svodidlům. Strážník okamžitě poznal, že něco není v pořádku, a tak uvědomil službu konajícího policistu a sám se vydal za podezřelým řidičem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Řidič vozu Clio vyjel na rychlostní silnici, kde překročil povolenou rychlost. Několikrát doslova narazil do svodidel a málem se srazil s nákladním autem. Po několika kilometrech došlo k nebezpečné situaci, při níž řidiče Fiatu Seicento zachránily před srážkou pouze reflexy. Řidič vozu Seicento spatřil v zrcátkách nebezpečně jedoucí vozidlo za sebou a zařadil se do nouzového pruhu.

Hrozí mu dva roky za mřížemi

Když devětadvacetiletý řidič Renaultu sjel z rychlostní silnice na křižovatku v Niedoradzu, čekali tam na něho policisté z dopravního oddělení. Z vozu řidiče museli doslova vytáhnout, protože byl tak opilý, že sotva stál na nohou. Policisté měli problém rozumět tomu, co jim říká. Test prokázal, že měl tři promile alkoholu. Ve vozu měl i psa, který skončil v útulku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Devětadvacetiletý muž se bude zodpovídat z řízení pod vlivem alkoholu a ohrožení silničního provozu. Za řízení pod vlivem alkoholu mu hrozí zákaz řízení na dobu nejméně tří let a povinnost zaplatit pokutu ve výši nejméně 5 000 PLN, což je v přepočtu zhruba 27 tisíc korun. Muži navíc hrozí i trest odnětí svobody až na dva roky.

Jak by se podle vás mělo trestat řízení pod vlivem alkoholu?

Zdroj: Lubuska Policja

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský dron Lancet umí „uzemnit“ americkou 155mm samohybnou houfnici M109 jediným zásahem
Události247.cz
Události247.cz
Podvodníci mají novou fintu, jak okrádají začínající živnostníky. Založili web, který se tváří jako oficiální stránka státu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
adbz.cz
adbz.cz
Dům z 19. století chtěli rozšířit bez většího zásahu. Architekti úkol splnili, aniž by narušili původní atmosféru