Při pokusu o driftování utopila mladá řidička auto v zamrzlé řece. Před vyproštěním si nezapomněla udělat selfie

Řidička žlutého vozu si zjevně chtěla připadat jako ve filmu Rychle a zběsile. Začala driftovat na zamrzlé řece, ale led nápor nevydržel a auto se propadlo do vody.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Občas se člověk v životě dostane, ať už vlastní blbostí nebo cizím zaviněním, do takové situace, ze které jen tak lehce nevyvázne. Důležité je i negativní zkušenosti vnímat pozitivně, stejně jako majitelka žlutého auta na fotografii. Žena se s úsměvem zvěčnila se svým vozem, na čemž by nebylo nic divného, kdyby se zrovna nepotápěl do zamrzlé řeky.

Kuriózní nehoda

Žena, žijící v městské části Manotic v kanadské Ottawě, se jednoho dne rozhodla vyzkoušet husarský kousek a zadriftovat si. K této aktivitě si vybrala zamrzlou řeku, o které se domnívala, že váhu auta v pořádku udrží. I když zimy v Kanadě jsou tuhé, led zjevně tak tlustý nebyl a pod autem se začal podlamovat. „Když jsem uslyšela praskání, věděla jsem, že je zle,“ vypráví žena, „ale naštěstí jsem ještě z auta stihla vystoupit.“

Jakmile se led začal prolamovat, auto po něm začalo postupně klouzat do vody. „Nevěděla jsem, co mám dělat. Vím, že si někdo bude asi klepat na čelo, ale tuhle fotku budu jednou ukazovat vnoučatům,“ vysvětluje svůj čin žena. Místo úniku do bezpečí vylezla na potápějící se auto a udělala si selfie. Vzhledem k tomu, že už byli na cestě sousedi na kajaku, kteří ženu plánovali dostat do bezpečí, tak se na fotografii usmívá.

Překvapení zasahující hasiči

„Moc často se nesetkáváme s tím, že by někdo takovou situaci bral pozitivně,“ vyjadřuje se jeden ze zasahujících hasičů, kteří poté pomohli auto z vody vyprostit. „I když se to nezdá, led může být v některých místech tenčí, nebo může obsahovat vzduchové kapsy, vysvětluje. „V tom případě je rozhodně náchylnější na prolomení a situace může být velmi nebezpečná,“ dodává. Člověk by tak podle rad hasičů měl být při vstupování na led vždy obezřetný.

Vyproštění ženy proběhlo naštěstí v pořádku, avšak i na fotografii jde vidět, že ji úsměv začal přecházet ve chvíli, kdy se automobil začal více a více potápět. „Žena nejenže byla s autem blízko břehu, ale zároveň byl v dosahu dostatek lidí, kteří byli ochotni pomoci, popisuje situaci jeden ze zasahujících sousedů. „To, že má být člověk na ledě obezřetný, pro mě byla samozřejmost do té doby, než jsem viděl, jak tam někdo vjel autem a čekal, že ho led udrží,“ směje se.

Driftování na zamrzlých plochách

Zkušení řidiči se rádi pouští do takto adrenalinových aktivit. Důležité ale je si dopředu ověřit tloušťku ledu. „Nedávno jsem na sociálních sítích viděla jedno video,“ vysvětluje žena.Takže jsem to také chtěla zkusit, a takto to dopadlo,“ dodává. Žena se při svém kousku sice naštěstí nezranila, ale náklady na vyproštění a další opravu vytopeného automobilu také jistě zabolí.

Co na tento nerozvážný kousek říkáte vy?

Zdroj: CarMag

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články