Auto ovlivňuje cenu pojistky. Nejméně platí majitelé Opelu, nejvíce BMW

                   

Cenu pojistky ovlivňuje celá řada věcí. A patří mezi ně také to, jakým autem jezdíme. Pokud jde o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, které je u nás povinné, vše ovlivňuje jedna jediná věc, a to je objem motoru pojišťovaného vozu. My však z České republiky zamíříme do sousedního Polska, kde proběhl výzkum, který zmapoval, která auta jsou pojišťována nejvíce a u kterých z nich je pojistka nejdražší, a naopak nejlevnější. Pojďme se podívat.

Dominuje skupina Volkswagen

Začněme tím, jaká auta se v sousedním Polsku pojišťují nejvíce. Když si představíme první pětici, tak v ní jasně dominuje skupina Volkswagen. Buďme ale konkrétní. Na první místě najdeme vůz Opel Astra, na druhém BMW 3 a od třetího místa to začíná. Zde najdeme Volkswagen Golf, dále Audi A4 a danou pětku uzavírá Volkswagen Passat. Nutno říci, že do výčtu se dostaly jenom vozy, které jejich majitelé opravdu vlastní, nikoliv například auta na leasing nebo úvěr, kde pojistku zařizuje samotná leasingová nebo úvěrová společnost a majitel vozu ji v podstatě neovlivní.

Kdo platí nejméně a kdo nejvíce?

Držme se dané obliby a obecně uveďme, že nejvíce peněz za pojistku v Polsku platí majitelé BMW. Je to částka v průměru 2016 PLN. Oproti tomu majitelé vozidel Audi platí jenom 794 PLN. U ostatních z našeho výčtu se cena průměrné pojistky pohybuje víceméně v rozmezí 600–700 PLN. Pro představu, kolik to dělá v českých čísla vynásobte šesti, což odpovídá současnému kurzu.

Výzkum se samozřejmě zaměřil i na konkrétní vozy, z výčtu těch nejpopulárnějších. Z toho jasně plyne, že nejméně za svou pojistku platí majitelů vozů Opel Corsa, Opel Astra a také Volkswagen Passat. Naopak hlouběji do kapsy už musí sáhnout majitelé Audi A3 a potom vozidel BMW 5 a BMW 3. Průzkum tak víceméně potvrdil celkem známý fakt, že čím obyčejnější a menší auto, tím výhodnější pojistka.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Překvapivě zachovalá letadlová loď USS Lexington odpočívá v hloubce 3 tisíce metrů. Její osud byl zpečetěn v bitvě v Korálovém moři
Události247.cz
Události247.cz
EU už začíná varovat před vedlejšími účinky vakcín. Prymula vyzradil, o jaké zákeřné nemoci se jedná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na internetu se objevilo video útoků z 11. září, které dosud nikdo neviděl. Mohlo by na událost vrhnout nové světlo
adbz.cz
adbz.cz
Udělejte ze zelených rajčat červená během pár dní. Zkušení zahrádkáři si mezi sebou sdílí užitečné tipy na dozrávání