Auto se tunelem řítilo rychlostí 253 km/h, řidič potrestán nebude

                   

Měření rychlosti v tunelu se opravdu nerozbilo

Zcela běžně se v dnešní době do rizikových úseků, jako jsou křižovatky, přejezdy nebo tunely, instalují bezpečnostní kamery a také radary, zachycující rychlost a chování řidičů. Jeden takový radar byl instalovaný do tunelu v Klimkovicích u Ostravy. Radar v něm jednou naměřil neuvěřitelnou rychlost. Patrně se tak stala rekordní rychlostí pro jízdu v tunelu. Šlo o 253 km/h.

Řidiče žádný postih nečeká

Řidič, který vůz řídil, překročil rychlost o 173 km/h. Představte si, že jedete třeba na tříproudové dálnici v rychlosti 230 km/h. V tuto chvíli před sebou vidíte pouze svůj jízdní pruh a jste rádi, když kolem vás nevidíte žádné jiné vozidlo. Co teprve, když jedete rychostí 253 km/h a jste v tunelu?

Řidič mohl zapříčinit ohromnou tragédii, naštěstí se nic jako zázrakem nestalo. Co je ale na příběhu nejzajímavější? Řidiče nečeká žádný postih!

Pro koho jsou předpisy a pro koho ne?

Tento příběh, ačkoli tedy s největší pravděpodobností pokořil rekord v rychlé jízdě průjezdem tunelu, je shodný se stovkami jiných příběhů, kde řidiči často překračují mnohonásobně rychlost a žádné postihy je nečekají. Naopak řidiči, kteří překročí rychlost o pouhých pár kilometrů v hodině, už jsou pokutováni.

Statistiky stále častěji poukazují na riskantní chování řidičů

Statistiky jasně mluví o nepřizpůsobivém stylu jízdy a překračování povolené rychlosti. Bohužel ve většině případech bezohlední řidiči trestu uniknou. Od počátku ostrého provozu měření na tomto samém místě a to v období od 10. května do 28. srpna bylo oznámeno celkem 7 866 přestupků. Vozy s cizí poznávací značkou překročili rychlost v 6 582 případech, tudíž neznámých provozovatelů. Dosud bylo vydáno pouhých 947 výzev pro úhradu pokuty. Celkově bylo letos v zachyceno 340 tisíc vozidel, překračujících rychlost, ale do správního řízení jde jen mizivé procento.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články