Že se spojí dvě automobilky, to není nic výjimečného. Ale spojení automobilky a fastfoodového řetězce, to je unikát. A přesně k tomuto aktuálně došlo. Ford ohlásil spolupráci se společností McDonald’s. Nikoli proto, že by snad tímto způsobem sháněl jídlo pro své zaměstnance. Stále zůstáváme v segmentu automobilismu a v produkci aut a komponent.

Využití kávy

Spojení Ford a McDonald’s má jeden jediný cíl. Fastfoodovému řetězci vzniká mnoho odpadu po přípravě kávy a Ford dokáže tento odpad efektivně zužitkovat. V praxi tak dojde k tomu, že zbytky kávy nebudou ze strany tohoto řetězce vyhazovány, ale předávány Fordu. Ten z ní za pomocí svých technologií bude vyrábět automobilové komponenty.

Prospěch pro obě strany

Dan spolupráce je oboustranně prospěšná. McDonald’s se jednoduše zbaví svého odpadu, který bude moci být dále recyklován – tedy využit. Ford zase získá potřebné suroviny, ze kterých si vyrobí díly. Oba dva udělají něco prospěšného pro lidskou planetu a zároveň ukážou, že recyklovat odpad skutečně má smysl. A neplatí to jenom u klasických materiálů, ale i u zbytků kávy. Jejich použití má navíc i jednu zajímavou smyslovou výhodu. Podle Fordu taková komponenta voní mnohem příjemněji než běžné nové plasty, které byly ve vozech doposud používány.

Lepší komponenty, než ty klasické
Ford poodhalil, jak chce kávu při výrobě využívat. Zmínil, že se zbytky kávy dobře mísí s plastem, díky čemuž ho bude moci být využito méně. To prospěje hlavně přírodě, jelikož plastu bude použito méně a také dojde k tomu, že na výrobu konkrétního dílu bude spotřebováno o 25 procent méně energie. Navíc má být výsledný prvek až o 20 procent lehčí než klasické díly z plastu. A tak může být výrazně lehčí i samotné auto, což se může pozitivně projevit i na jeho nižší spotřebě. A jsme opět u ochrany přírody.