Automobilka Volkswagen popírá, že by měla zájem koupit Teslu

                   

Nedávno se objevila celá řada spekulací, které se týkají automobilky Volkswagen. Ty říkaly, že tento německý gigant plánuje koupit automobilku Tesla. Nyní se k tomu všemu vyjádřilo i vedení.

Když se poprvé objevila tato informace, začala se doslova bleskově šířit. Jak by také ne, jelikož by se s největší pravděpodobností jednalo o jeden z naprosto unikátních obchodů v automobilovém světě. Nepodložené zprávy říkaly, že Volkswagen vede jednání s automobilkou Tesla a chystá její odkup. Toto téma poměrně dlouho žilo jak na automobilových magazínech, tak i na sociálních sítí. Vedení německé automobilky se rozhodlo na tyto zprávy oficiálně zareagovat.

Volkswagen veškeré zprávy rezolutně popřel

Oficiální vyjádření Volkswagenu je jasné. Jeho nákup Tesly byl pouze novinářskou kachnou a žádná jednání aktuálně neprobíhají. Mluvčí uvedl, že informace v článku, který byl jako první zveřejněný v Manager Magazin se nezakládají na pravdě a že koupě Tesly byl pouze výmysl někoho, kdo daná fakta neměl ničím podloženy.

Koupě by mohla být logická

Zpráva o koupi Tesly se rychle šířila hned ze dvou hlavních důvodů. Tím prvním byla částka, která však byla také jenom dílem spekulací. V prvním článku zveřejněném 22.8. padla cifra ve výši více než 27 miliard EUR, což je skutečně suma, která budí velké emoce. Za tuto částku prý měla být prodána celá Tesla, včetně továren a hlavně včetně veškeré technologie, kterou chtěl Volkswagen získat primárně.

Důvodem odkupu Tesly měly být primárně baterie. Že chce Volkswagen uspět na poli elektromobility, to není žádné tajemství. Koupě Tesly mu měla přinést potřebné znalosti spojené s vývojem baterií. Jsou to právě vozy Tesla, které se pyšní velkým dojezdem, která je jejich primární konkurenční výhodou. Koupě ze strany německého giganta by vedla k tomu, že by získal vše potřebné k tomu, aby právě německé vozy využívaly baterie, díky kterým dokáže automobilka bez problémů ovládnout trh s elektromobily.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články