Automobilové pneumatiky čeká obrovská revoluce | AutoŽivě

Automobilové pneumatiky čeká obrovská revoluce. Za tři roky už je nebude třeba nafukovat

Pokud neradi nafukujete pneumatiky, pravděpodobně vás čekají velmi dobré novinky. Automobilový svět v příštích letech zažije revoluci.

i Zdroj fotografie: Michelin
                   

Automobilové pneumatiky brzy projdou obrovskou revolucí. Podle posledních informací je totiž od roku 2024 nebude třeba již nikdy více nafukovat! Na nových technologiích pracují veškeré posily firmy Michelin, a pokud půjde vše podle předpokladů, již za tři roky uvede takové pneumatiky, o které se již nikdy více nebudete muset obávat, protože se nevypustí. Podrobnosti si můžete přečíst níže.
Nový druh pneumatik

Podle posledních informací se pneumatiky vyráběné společností Michelin budou jmenovat „Unique Puncture-Proof Tire Systém“. Mluvčí společnosti uvedl, že budou velmi odolné, a že budou mít opravdu dlouho životnost. Jejich konstrukce bude totiž vyztužena speciálním skelným vláknem, které zaplní místo jak pod běhounem, tak i v ramenech. Už teď to zní skvěle a mnoho fanoušků této dominantní firmy věří, že se z tohoto typu pneumatik nestane pouhý koncept, který skončí v muzeu.  


iZdroj fotografie: Unsplash

Zmíněný druh pneumatik od společnosti Michelin byl nedávno otestovaný na vozu Mini Electric SE, a již nyní se firma chlubí tím, že ohlasy byly velmi dobré. Vše tak nasvědčuje tomu, že tyto pneumatiky po svém uvedení na trh způsobí opravdu velký bum. Navíc připočítejte, že se nemusí nafukovat, což z celého projektu vytváří doslova mistrovské dílo. Nezbývá však nic jiného, než čekat a doufat, že bude koncept úspěšný. 

Již za tři roky

Pokud tedy půjde vše podle plánu, již za tři roky si budete moci své auto obout do nového druhu pneumatik. Mnoho fanoušků se tak nemůže dočkat, až pozná, jak to bude všechno fungovat. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že tento výrobek zcela změní celý automobilový trh.

Ve videu můžete vidět pravděpodobnou podobnu pneumatik, které snad brzy nasadí každý fanoušek Michelinu. Je to prostě úchvatné a pokud vše vyjde jak má, dozajista to pohne s celým automobilovým průmyslem. Nezbývá, než se těšit a doufat, že ano.

Těšíte se také na toto unikátní mistrovské dílo?

Zdroj: Michelin, Dezeen

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1221 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Severní Korea vyzkoušela hypersonickou zbraň. Snaha, která může změnit rovnováhu sil
Události247.cz
Nová Sněmovna chce být v otázce prezidenta opatrná. Pravomoce mu odebere za jasných podmínek
VědaŽivě.cz
Nejlepší období života potvrzeno revoluční studií. Pozor, ať ho nepromeškáte
adbz.cz
Podzimní bělení ovocných stromů má nespočet výhod: Zapomenutá technika přinese dvojnásobnou úrodou