Automobilu těsně před křižovatkou brzdy vypověděly službu. Smetl několik vozidel před sebou, než úplně zastavil - AutoŽivě

Automobilu těsně před křižovatkou brzdy vypověděly službu. Smetl několik vozidel před sebou, než úplně zastavil

Řidič SUV si zažil několik horkých chvil, když mu před křižovatkou selhaly brzdy a on se nekontrolovatelně řítil na ostatní vozidla.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Brzdový systém automobilu je jednou z nejdůležitějších částí. Kromě plynulého provozu zajišťuje také bezpečnost celé jízdy. Z toho důvodu je na brzdové části kladen velký důraz při všech kontrolních prohlídkách. Pokud selže jakákoliv součástka automobilu, přinejhorším se nerozjede. U brzdového systému je to však mnohem horší. Pokud se něco porouchá během jízdy, může to mít fatální následky. Jedním z takových případů je i následující nehoda na křižovatce, při níž vozidlu přestaly fungovat brzdy.




Porucha brzdového systému může mít tragické následky

Porucha brzd přímo v provozu je jednou z nejhorších věcí, které mohou řidiče potkat. V takovém případě vám často nezbývá nic jiného, než doufat v zázrak. Automobil lze částečně zpomalit zařazením nižšího převodového stupně, ale k úplnému zastavení to nestačí. Přesně do takové situace se dostal řidič automobilu, jemuž vysadily brzdy na tom nejnevhodnějším místě.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Ilustrační foto

Na semaforu smetl všechno, co mu stálo v cestě

Přesně to se stalo řidiči pick-upu, který měl za svým vozem v tu chvíli ještě velký přepravní vozík. Na křižovatce ostatní řidiči čekali na zelenou, když se přiřítil automobil s vozíkem, narazil do prvního a ostatní hrnul s sebou. V tu chvíli nikdo netušil, že řidič je v nárazu nevinně a že mu selhaly brzdy.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Ilustrační foto

Nehoda si vyžádala kromě poškození vozidel i lidská zranění

Nekontrolovatelně řítící se vozidlo celkem poškodilo 6 automobilů, které zrovna stály na křižovatce. Jedno vozidlo bylo dokonce vlivem prudkého nárazu vymrštěno a převráceno. Několik lidí utrpělo zranění a záchranáři je museli převézt do nemocnice na vyšetření. Nehoda se naštěstí obešla bez ztráty na lidských životech.

Zdroj: ViralHog, CarCrash

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 372 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Klíčové důvody, proč byli Vikingové tak úspěšní při svých nájezdech na osídlené vesnice. Moment překvapení byl triumf
Události247.cz
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě.cz
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz.cz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok