Automobilu těsně před křižovatkou brzdy vypověděly službu. Smetl několik vozidel před sebou, než úplně zastavil

Řidič SUV si zažil několik horkých chvil, když mu před křižovatkou selhaly brzdy a on se nekontrolovatelně řítil na ostatní vozidla.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Brzdový systém automobilu je jednou z nejdůležitějších částí. Kromě plynulého provozu zajišťuje také bezpečnost celé jízdy. Z toho důvodu je na brzdové části kladen velký důraz při všech kontrolních prohlídkách. Pokud selže jakákoliv součástka automobilu, přinejhorším se nerozjede. U brzdového systému je to však mnohem horší. Pokud se něco porouchá během jízdy, může to mít fatální následky. Jedním z takových případů je i následující nehoda na křižovatce, při níž vozidlu přestaly fungovat brzdy.

Porucha brzdového systému může mít tragické následky

Porucha brzd přímo v provozu je jednou z nejhorších věcí, které mohou řidiče potkat. V takovém případě vám často nezbývá nic jiného, než doufat v zázrak. Automobil lze částečně zpomalit zařazením nižšího převodového stupně, ale k úplnému zastavení to nestačí. Přesně do takové situace se dostal řidič automobilu, jemuž vysadily brzdy na tom nejnevhodnějším místě.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ilustrační foto

Na semaforu smetl všechno, co mu stálo v cestě

Přesně to se stalo řidiči pick-upu, který měl za svým vozem v tu chvíli ještě velký přepravní vozík. Na křižovatce ostatní řidiči čekali na zelenou, když se přiřítil automobil s vozíkem, narazil do prvního a ostatní hrnul s sebou. V tu chvíli nikdo netušil, že řidič je v nárazu nevinně a že mu selhaly brzdy.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ilustrační foto

Nehoda si vyžádala kromě poškození vozidel i lidská zranění

Nekontrolovatelně řítící se vozidlo celkem poškodilo 6 automobilů, které zrovna stály na křižovatce. Jedno vozidlo bylo dokonce vlivem prudkého nárazu vymrštěno a převráceno. Několik lidí utrpělo zranění a záchranáři je museli převézt do nemocnice na vyšetření. Nehoda se naštěstí obešla bez ztráty na lidských životech.

Zdroj: ViralHog, CarCrash

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Překvapivě zachovalá letadlová loď USS Lexington odpočívá v hloubce 3 tisíce metrů. Její osud byl zpečetěn v bitvě v Korálovém moři
Události247.cz
Události247.cz
EU už začíná varovat před vedlejšími účinky vakcín. Prymula vyzradil, o jaké zákeřné nemoci se jedná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na internetu se objevilo video útoků z 11. září, které dosud nikdo neviděl. Mohlo by na událost vrhnout nové světlo
adbz.cz
adbz.cz
Udělejte ze zelených rajčat červená během pár dní. Zkušení zahrádkáři si mezi sebou sdílí užitečné tipy na dozrávání