Autosalon ve Frankfurtu je u konce. Příští rok stoprocentně nebude

                   

Zájem automobilek u účast na autosalonech postupně klesá. Na loňském autosalonu ve Frankfurtu chyběla celá řada známých značek, a pokud jde o letošní Ženevu, tak prozatím víme o 15 automobilkách, které se stoprocentně neúčastní. Není se proto divit, že někdo danou situaci nazývá jako soumrak autosalonů a předpovídá, že mnoho z nich skončí.

Frankfurtský autosalon příští rok nebude

Pokud je pro vás letošní Ženeva daleko a říkali jste si, že příští rok vyrazíte do Frankfurtu, tak si můžete být stoprocentně jisti, že frankfurtský autosalon v roce 2021 stoprocentně nebude. Jedná se o oficiální zprávu, kterou vydala německá asociace automobilového průmyslu (VDA), která tento autosalon pořádá. Jde tak o celkem výraznou ránu, jelikož tento autosalon patřil v Evropě k velmi prestižním.

Ukončení smlouvy s výstavištěm

Jedním z hlavních důvodů, proč autosalon ve Frankfurtu definitivně končí je také to, že byla ukončena smlouva se společností Messe Frankfurt. Tedy se samotnou správou výstaviště, kde se autosalon pravidelně konal. Výpovědí této smlouvy došlo ke ztrátě místa a pořadatelé tak v podstatě nemají kde autosalon uspořádat, jelikož jiné vyhovující místo ve Frankfurtu není. To je hlavní důvod jeho konce.

Přesune se jinam

Sice autosalon ve Frankfurtu končí, ale nejde o konec automobilové akce jako takové. Ta se v Německu i nadále konat bude, a i nadále za ní budou stát stejní pořadatelé. Jenom se možná bude jmenovat autosalon v Berlíně, Hamburku nebo Mnichově. To je totiž hlavní trojice měst, o které se hovoří v souvislosti s tím, že by se do nich mohl frankfurtský autosalon přesunout. Pořadatelé této motoristické akce to rozhodně nemají v tuto chvíli snadné, jelikož je třeba jednat co nejdříve. Takto velkou motoristickou událost nelze řešit na poslední chvíli. Nechme se tedy překvapit, kde nakonec bude.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?