Až 15 tisíc lidí propustí z výroby Mercedesů. Na vině jsou emisní limity

                   

Začíná se naplno ukazovat, jak nesmyslné emisní limity jsou a jakých oblastí se v konečném důsledku dotknou. I když primárním cílem mělo být ochránit lidské zdraví, důsledky jsou takové, že řada lidí může skončit bez práce. Propouštění už se začalo odehrávat u automobilek Audi a BMW a nyní s danými informacemi přichází další luxusní automobilka, konkrétně Mercedes.

Z tisíce celých 15 tisíc

Že bude Mercedes propouštět, to se vědělo již na podzim loňského roku. V té době se mluvilo o čísle asi tisíc zaměstnanců, což bylo v rámci celkového počtu pracovníků celkem zanedbatelné číslo. Potom byly počty upraveny na deset tisíc a nyní, na začátku letošního února už Mercedes mluvil o tom, že by se mohlo propustit i kolem 15 tisíc lidí.

Mercedes čekají těžké časy

Proč propouštění, když se prodejům aut celkem daří? Jelikož je nutné myslet do budoucnosti. A ta zase až tak růžová nebude. Vedení Mercedesu už na podzim oznámilo, že společnost po velmi úspěšných letech bude zcela určitě čelit těžkým časům, které budou spojeny s podstatně nižším ziskem, než tomu bylo dříve. Bude tedy třeba začít výrazně šetřit a jednou z nákladových položek je právě výdaj spojený s náklady na zaměstnance.

Souvislost s emisními limity

Není to jenom možná nadcházející krize, o které se hovoří. Důvodem nižších budoucích finančních výsledků jsou také emisní limity. Aby je bylo možné splnit, musí automobilky investovat nemalé finanční prostředky do nových technologií, ať už jde o vývoj nových motorizací, tak o vývoj související s využitím elektrické energie. A finance na vývoj nejsou rozhodně nijak malé a je třeba je třeba je někde brát. V důsledku toho jsou různá opatření spojená s minimalizací nákladů v podstatě nezbytné. Stávající plány Mercedesu jsou takové, že do roku 2022 bude chtít ušetřit kolem 1,4 milionu EUR. A to nejenom na mzdách pro zaměstnance.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí
adbz.cz
adbz.cz
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat