Až 15 tisíc lidí propustí z výroby Mercedesů. Na vině jsou emisní limity

                   

Začíná se naplno ukazovat, jak nesmyslné emisní limity jsou a jakých oblastí se v konečném důsledku dotknou. I když primárním cílem mělo být ochránit lidské zdraví, důsledky jsou takové, že řada lidí může skončit bez práce. Propouštění už se začalo odehrávat u automobilek Audi a BMW a nyní s danými informacemi přichází další luxusní automobilka, konkrétně Mercedes.

Z tisíce celých 15 tisíc

Že bude Mercedes propouštět, to se vědělo již na podzim loňského roku. V té době se mluvilo o čísle asi tisíc zaměstnanců, což bylo v rámci celkového počtu pracovníků celkem zanedbatelné číslo. Potom byly počty upraveny na deset tisíc a nyní, na začátku letošního února už Mercedes mluvil o tom, že by se mohlo propustit i kolem 15 tisíc lidí.

Mercedes čekají těžké časy

Proč propouštění, když se prodejům aut celkem daří? Jelikož je nutné myslet do budoucnosti. A ta zase až tak růžová nebude. Vedení Mercedesu už na podzim oznámilo, že společnost po velmi úspěšných letech bude zcela určitě čelit těžkým časům, které budou spojeny s podstatně nižším ziskem, než tomu bylo dříve. Bude tedy třeba začít výrazně šetřit a jednou z nákladových položek je právě výdaj spojený s náklady na zaměstnance.

Souvislost s emisními limity

Není to jenom možná nadcházející krize, o které se hovoří. Důvodem nižších budoucích finančních výsledků jsou také emisní limity. Aby je bylo možné splnit, musí automobilky investovat nemalé finanční prostředky do nových technologií, ať už jde o vývoj nových motorizací, tak o vývoj související s využitím elektrické energie. A finance na vývoj nejsou rozhodně nijak malé a je třeba je třeba je někde brát. V důsledku toho jsou různá opatření spojená s minimalizací nákladů v podstatě nezbytné. Stávající plány Mercedesu jsou takové, že do roku 2022 bude chtít ušetřit kolem 1,4 milionu EUR. A to nejenom na mzdách pro zaměstnance.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články