Belgičanovi přišla pokuta za jízdu rychlostí skoro 700 km/h. Jak to dokázal?

                   

To je rychlost uvedená v dopise, který obdržel od policie, což by znamenalo, že by byl motorista zachycen kamerou, když se v Quiévrain, malém belgickém městě na francouzské hranici, pohyboval přibližně poloviční rychlostí, jakou má zvuk.

Rychlostní limit pro tento silniční úsek činí 50 km / h.

Dokonce ani nejrychlejší vůz Formule 1 se takové rychlosti nedokáže přiblížit, znamenala by, že by bylo možné cestovat rychlostí 193 metrů za sekundu. Astra by se takto přiblížila světovému rekordu pro nejrychlejší vůz s pístovým motorem, který je o něco vyšší než 439 mil v hodině.

Ve zdánlivé velkorysosti byl řidiči zaslán počítačem generovaný dopis, kde byla naměřená rychlost mírně snížena – na 654,24 km / h.

Ve skutečnosti byl obětí počítačové závady. Podle místních médií byl chybný výpočet rychlosti způsoben chybou kódování.

Poté, co si nejmenovaný řidič vše dvakrát přečetl, poslal svůj dopis zpátky belgickým dopravním orgánům a požadoval vysvětlení.

Dobrou zprávou bylo, že jel rychlostí okolo 60 km / h, špatná zpráva byla, že i tak překročil rychlostní limit.

Nicméně, jedna číslo, které vyletělo raketovou rychlostí, byl počet sdílení na Facebooku, když jeho nešťastný dopis během několika hodin poslalo dál 3 000 lidí.

Jeden komentář zněl: „Jaký má smysl mít Lamborghini, kdy můžete v Astře jet 696 km / h?“).

Podle světového řídícího orgánu pro motoristický sport, FIA, je současným držitelem světového rekordního rychlostního rekordu ThrustSSC, vůz se dvěma tryskovými motory, který v říjnu 1997 dosáhl rychlosti 1227,985 km / h. Jednalo se o první „auto“, které překročilo rychlost zvuku, když dosáhlo hranice Mach 1,016

Zprávy o dopravní situaci vyvolaly mnoho veselí v sousední Francii, kde vláda prezidenta Emmanuela Macrona právě snížila rychlostní limit na okresních silnicích odpovídajících naší 2. třídě z 90 km / h na 80 km / h.

Ankety naznačují, že je to nejméně populární opatření, které zavedl od svého předloňského zvolení. Výrobci aut si stěžují, že jde o další krok k šikaně motoristů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články