Bentley za 12 milionů ukraden Německu. Policie ho brzy našla, ale v Polsku

                   

Že se kradou lepší a dražší auta, to je zcela běžné. Jedině taková se zlodějům vyplatí. A to ať už se ho rozhodnou prodat jako celek, nebo se rozhodnou pro jeho rozprodání jednotlivě, na náhradní díly. V Německu si zloději vyhládli auto, které je opravdu unikátní. A to, jak pokud jde o značku, tak samozřejmě také o cenu.

V Německu ukradli Bentley v hodnotě kolem 12 milionů

Do hledáčku zlodějů se dostal vůz Bentley, jehož hodnota rozhodně není nijak malý. Odhadovaná cena daného modelu je kolem 12 milionů korun, což rozhodně není málo. Podle všeho to vypadá, že nemělo jít o náhodnou krádež a zloději šli víceméně najisto. Jakmile se auto ztratilo, majitel to okamžitě nahlásil místní, tedy německé policii.

Pátrání v Německu se nedařilo

Vypárat odcizené Bentley se policii moc nedařilo. Nevíme, nakolik byla aktivní, ale realitou je, že na německém území v době pátrání už ani být nemuselo. To proto, že s ním zloději chtěli zmizet co nejdále to půjde. A to až za hranice, směrem na východ. I proto bylo nakonec nalezeno v jiné zemi, jinou policií.

Objevilo se v Polsku

Nakonec se Bentley konečně vypátrat podařilo. A kde konkrétně? Nikoliv na německém území, jelikož auto se našlo v Polsku. Nedaleko Varšavy. Místní kolegové tak informovali ty německé o tom, že auto mají. Majitel má v tomto případě velké štěstí, což už se nedá říci o celé řadě jiných, kterým byly vozy také odcizeny.

Je to běžná praxe

Případ ukradeného Bentley jasně poukazuje na dnes tolik známý fakt související s krádežemi vozidel. Pokud dojde k jejich odcizení, tak dané vozy často míří směrem na východ. A to z jednoho jediného důvodu. Aby se staly v podstatě nevypátratelnými a následně je zde mohli zloději zpeněžit a dle ceny auta inkasovat i pěkně tučnou sumu spojenou s prodejem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články