Benzínové motory současnosti, které nejvíce žerou olej

                   

Odborníci našli motory, které mají největší apetit na motorový olej. Mezi motory Volkswagen jsou v této vybrané společnosti přeplňované motory o objemu 1,8 a 2,0 litru, které patří do řady EA888.

Určitě stojí za zmínku druhá generace těchto agregátů, které se vyráběly od roku 2008. I motory třetí generace se vyznačují vysokou spotřebou oleje.

Pozornost v této disciplíně si zaslouží také třílitrové benzínové motory Audi ve tvaru písmene V s indexem EA837, vyráběné v období 2008–2017. Podle odborníků se na stěnách válců často objevují rýhy v důsledku lokálního přehřívání pístů. Zaznamenáno bylo také koksování kroužků těsnění přívodu oleje.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj obrázku: PxHere

Motory BMW patřící do této společnosti se ekonomickou spotřebou oleje rovněž nemohou chlubit. Takové motory byly do německých vozů montovány od roku 2000. Tento problém je více pozorován u řad s indexem N45 a N46. Potíží v tomto případě bylo opotřebení těsnění dříku ventilu v případě nájezdů od 80 tisíc km. Nadměrně opotřebované bylo i vedení ventilů.

iZdroj obrázku: PxHere

Toyota má řadu 1,8litrových benzinových jednotek 1ZZ-FE vyráběných od roku 1998. Problém v tomto případě byl špatný odtok a koksování prstence kvůli malé vůli mezi drážkami pístu.

Problémy se spotřebou oleje byly pozorovány také u dvoulitrových motorů automobilů Hyundai-Kia, které jsou součástí řady G4KA / G4KD.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články