Video: Bezohledný řidič se rozhodl předjet rypadlonakladač a moc ho nezajímalo, co se děje v protisměru

K tragickému čelnímu střetu automobilů mohlo dojít, když se řidič jednoho z nich rozhodl k nebezpečnému manévru. Za ten by taky mohl vyfasovat pokutu a přijít o řidičák.

i Zdroj fotografie: Caterpillar
                   

Předjíždění je jedním z nejrizikovějších manévrů, který řidiči v silničním provozu dělají. Obzvlášť, když se ho rozhodne udělat v příliš vysoké rychlosti, při průjezdu nepřehledným úsekem nebo když nemá ideální výhled na dění na silnici před sebou. Přesně to se stalo řidiči Audi A3. Jeho riskantní předjíždění mohlo vyústit v tragédii.

Chyběl kousek do srážky

Hodně nebezpečným manévrem ohrozil řidič Audi A3 ostatní účastníky silničního provozu. Jen zázrakem nedošlo k havárii. Rozhodl se předjet pomaleji jedoucí rypadlonakladač, ale pravděpodobně neměl dobrý výhled a neviděl auto, které se blížilo v protisměru. Přesto se rozhodl riskantní manévr provést.

Incident zaznamenala kamera v automobilu, který jen o vlásek unikl střetu s vozem německé automobilky se čtyřmi kruhy v logu. Rypadlonakladač na blížící se nebezpečí upozorňoval blikáním horních světel. Teoreticky je možné, že řidič Audi A3 auto v protisměru viděl, ale myslel si, že to stihne.

Pokuta i zákaz řízení

Ke střetu vozů nedošlo jen díky duchapřítomnosti řidiče automobilu, jehož kamera nebezpečné předjíždění zaznamenala. Řidič musel hodně šlápnout na brzdový pedál a téměř zastavit, aby se jeho auto nestřetlo s Audi A3. Při sledování videa každého napadne otázka, proč řidič Audi nepočkal, až nebude provoz v protisměru?

Kdyby manévr odložil o pár sekund, jistě by nedošlo k tak extrémní situaci. Na záznamu je vidět, že řidič předjížděl v místě, kde to umožňuje přerušovaná čára dělící pruhy. Chvíli před tím ale projel úsekem za křižovatkou, v němž platil zákaz předjíždění. Pokud by řidiče načapala policie, hrozila by mu v Česku pokuta do deseti tisíc korun a k tomu zákaz řízení v trvání od šesti měsíců do jednoho roku.

S jakým nebezpečím jste se setkali na silnicích?

Zdroj: Bielskie Drogi

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vynalezl stroj času a zmizel: Někteří věří, že se Mike Marcum přesunul do 30. let
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě