Video: Kamioňák předjížděl přes 2 plné čáry a zebru. Bezohledný manévr mohl vyústit v tragédii

Nikomu se nechce jet za pomalejšími vozy několik kilometrů. Předjíždět však v místech, kde to je zakázané, může být tím nejhorším nápadem řidiče. Obzvláště, jde-li o profesionála.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nedostatek předvídavosti, netrpělivost a jízda za hranou pravidel je na polských silnicích běžným jevem, o čemž se mohla řada Čechů přesvědčit při cestách za nákupy nebo výlety k našim severním sousedům. Smutnější o to více je, že se k tomu uchylují i profesionální řidiči. Stačí jedno špatné rozhodnutí a může dojít k velmi nebezpečným situacím.

Jízdu profesionála natočila kamera

Někteří řidiči by za volant neměli usedat vůbec, protože představují skutečné nebezpečí pro ostatní účastníky silničního provozu. To dokonale ilustruje následující video, které bylo zaznamenáno před několika dny na jedné z polských silnic. Netrpělivý profesionální řidič se rozhodl pro neuvážený manévr, jenž mohl mít fatální následky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro předjíždění si vybral to nejhorší možné místo. Záznam riskantní jízdy zaznamenala kamera ve voze, které jelo za ním. Překážkou k nebezpečnému předjíždění nebyla pro řidiče nákladního automobilu ani snížená viditelnost a dva středové pruhy na silnici. Nejhorší je, že to nebyly jediné důvody, proč bylo předjíždění v tomto úseku hodně nebezpečné.

Plná čára, zatáčka, křižovatka

Rozhodl se manévr uskutečnit a omezenou viditelnost ani souvislou linii dvou pruhů, které zakazují předjíždění v tomto úseku, nevnímal jako problém. V neprospěch předpokládané profesionality řidiče mnohatunového vozidla nemluví ani fakt, že se rozhodl předjet pomalejší vůz ve velmi nepřehledném místě.

Úsek, který si vybral k předjíždění, k tomu byl naprosto nevhodný. Signalizovaly to i dva středové pruhy, ale to mu bylo jedno. Řidič kolosu předjížděl za tmy, v zatáčce, těsně před křižovatkou a ostrůvku s dopravním značením se vyhnul jen o pár centimetrů. Pokud by v protisměru jelo další vozidlo, mohlo dojít k fatálnímu střetu.

Co byste dělali, pokud byste byli svědky nehody?

Zdroj: NapotkaneWDrodze

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články