Bezpečnost na motorce je naprosto zásadní. Zajistí ji přilba, ale také kvalitní kevlarové oblečení

                   

Asi není potřeba chodit příliš kolem toho, že příznivci jedné stopy jsou na našich silnicích mnohem více ohroženi v případě nenadálého střetu. Motorkář se zkrátka musí spolehnout pouze na ochranu, kterou mu nabídne jeho přilba a oblečení. Proto je důležité dbát při výběru těchto klíčových bezpečnostních prvků zvýšené pozornosti. Nic jednoduše neponechejte náhodě.

Vybíráme vhodnou přilbu

Od kvalitní přilby je důležité především očekávat kvalitní zpracování, ale musí hlavně rovněž splňovat veškeré evropské homologace a vyhovovat standardům. Právě homologace je zárukou toho, že přilba splňuje veškeré požadavky, které zajistí ochranu vašeho zdraví. Při výběru přilby na motorku se můžete zaměřit na celou řadu parametrů, které vám poskytnou dostatečný komfort. Může to být třeba: 

  • Vyjímatelný vnitřek
  • Sluneční slona

Díky vyjímatelnému vnitřku budete moci přilbu jednoduše umýt, sluneční clona zase dokáže zvýšit aktivní bezpečnost a vhodné také je, aby helma byla vyrobena z kvalitních polykarbonátových materiálů. Samozřejmostí je, že dobrá přilba vám musí sedět. Z hlediska obsluhy stojí za to, abyste ji bez problému mohli otevřít jednou rukou, a to i v rukavicích. Můžete si vybírat také z různých typů příleb. Může to být otevřená přilba, případně uzavřená neboli integrální přilba.

Nezapomínejte ani na oblečení

Důležitou ochranu každému motorkáři samozřejmě nabídne také oblečení. To je dnes samozřejmě jak funkční, tak stylové. Mohou to být bundy, nohavice, rukavice nebo celé kombinézy. Populární jsou kevlarové nohavice, které jsou někdy označovány tak jako rifle na motorku. Zajišťují dostatečného vzdušnost. Pro dámy tady jsou kevlarové legíny. Kvalitní modely jsou vybaveny špičkovými kolenními chrániči a jsou také anatomicky tvarované. Samozřejmostí je vychytaný dámský střih a neokoukaný design.

Zdroj obrázku: Jet Shopping Media / Shutterstock.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články