Bizarní styl jízdy Audi odhalil hrůznou skutečnost. Zasahující muži zákona doslova ztuhli

Jak se říká, správný policista nikdy není mimo službu. Své o tom ví důstojník z Tarnowskie Góry, který byl i o volnu donucen k nepříliš obvyklému zásahu.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

Tento policista jel autem se svou rodinou, když se na vozovce objevil vůz, jehož jízda připomínala spíše lyžařský slalom. Bylo to v neděli 31. října večer, kdy jej zaujal řidič vozidla Audi, který v Bytomi zastavil na ulici Strzelców Bytomskich. Následně pokračoval v jízdě, kterou na sebe ovšem okamžitě přitáhl pozornost. Navzdory své dovolené tak byl policista donucen provést adekvátní zásah.

Správný policista je vždy ve službě

Jak se – nikoli překvapivě – ukázalo, do rukou mu padl namol opilý řidič. Ti jsou stále celosvětově velkým problémem veřejných komunikací. Ostatně alkohol za volantem je jednou z častých příčin dopravních nehod. Uniformovaný muž nemohl toto chování ignorovat, zatímco člen jeho rodiny přivolal další hlídku. Po následném provedení dechové zkoušky zjištěné údaje přivolané strážníky zcela šokovaly.

iZdroj fotografie: Audi

Řidič byl policistou zadržen při pohybu směrem do ulice Letenské v Bytomi, kde zastavil. Policista tohoto momentu využil, sdělil řidiči, že je od policie a ukázal mu svůj odznak. Opilý muž ale nemínil jeho výzev uposlechnout a snažil se s vozidlem ujet. Následoval radikální zákrok a vytažení obyvatele ve věku 47 let z vozidla. Dechová zkouška provedená hlídkou pak ukázala neuvěřitelných 5 promile alkoholu v krvi.

Soud, vězení a zákaz řízení

Tento bezmyšlenkovitý řidič se bude za svoje eskapády nepochybně zodpovídat u soudu. Za prohřešky mu může být uložen trest odnětí svobody až 5 let. Tři hlavní příčiny stojící za většinou dopravních nehod jsou nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti a nepřiměřená rychlost. Všechno tohle včetně nesprávného předjíždění jsou prvky, ke kterým konzumace alkoholu před jízdou rapidně svádí.

iZdroj fotografie: Audi

Co se nepozornosti týče, hlavním zločincem je používání mobilního telefonu za jízdy, otáčení se na další pasažéry a „klábosení“. U předchozího bodu by se dalo uvést lidové „koukání, kde co lítá“. Mnoho řidičů stále zapomíná, že jakmile usednou za volant, nemají odpovědnost jen za sebe. Stávají se součástí celku, v němž jejich akce ovlivňují životy druhých a hlavním kritériem je předvídatelnost chování. To s alkoholem příliš dobře nejde.

Dostali jste se někdy do ohrožení opilým řidičem?

Zdroj: PoliceWeek

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Veselý

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná