Řidič překročil předepsanou rychlost o 17 km/h. Po zastavení hlídkou z něj vypadla nejbizarnější výmluva všech dob

Předepsaná rychlost by se měla dodržovat. Je ale mnoho řidičů, kteří jí překračují a když je policie chytí při činu, hledají výmluvu, aby se vyhnuli pokutě.

i Zdroj fotografie: uživatel Aktron / Creative commons / CC BY
                   

Zná to téměř každý, pospícháte do práce nebo za kamarádem a tak šlápnete na plyn. V tu chvíli vám je předepsaná rychlost ukradená. Jedete rychleji než byste měli, jen abyste byli včas na místě. Úplně zapomenete na to, že je to nebezpečné a že by se někde za rohem mohla schovávat policie s radarem. To se pak ale nevyhnete tučné pokutě.

Řidiči, kteří trest přijmou

Většina řidičů si je vědoma, že překročili předepsanou rychlost. Pokud je policie zastaví, souhlasí s tím, že pochybili a přijmou trest. V tomto případě policista vystaví pokutu a vše se vyřeší na místě. Bez dalšího protahování jedete o pár tisíc korun lehčí dál. Počítejte s tím, že většina radarů má schválenou odchylku 3 km/h. To znamená, že prokazatelné překročení předepsané rychlosti v obci je až při rychlosti 54 km/h.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Někteří řidiči hledají výmluvy

Někteří řidiči hledají výmluvu v domnění, že je mine trest. Některé jsou i vtipné. Většina výmluv vám stejně nepomůže, v některých případech vám mohou i uškodit. Radar změřil vaší rychlost a to policii jako důkaz stačí. Policisty opravdu nezajímá, že jedete pozdě do práce nebo že nestíháte včas dorazit na schůzku.

Výmluva australského řidiče

Velmi bizarní vysvětlení podal australský řidič, který překročil předepsanou rychlost o 17 km/h. V místě, kde měl jet 110km/h, jel 127 km/h. Po konfrontaci policistů řekl, že ho tlačil vítr. To mu ovšem nepomohlo. Na místě mu byla udělena pokuta ve výši 200 australských dolarů, to je v přepočtu asi 3200 Kč. Policistům tato výmluva přišla opravdu originální a vtipná.

Když už se rozhodnete nedodržovat předpisy, musíte počítat s tím, že vás trest nemine a sebelepší výmluva vám nepomůže. Překročení rychlosti vás nemusí stát jen peníze, ale i body. V případě, že překročíte rychlost o 30 km/h, budete mít zákaz řízení na 6 až 12 měsíců. Navíc vám bude vám udělena pokuta ve výši 5000 až 10 000 Kč.

Jakou absurdní výmluvu policistům znáte?

Zdroj: CarBuzz

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články