Legenda jde na prodej, aneb BMW E38 za cenu iPhone X? Spěchejte, zítra už nebude!

                   

Elegán i přesto, že má leccos najeto

Zdálo by se, že srovnávat vozy BMW 735i, které se vyráběly v letech 1994 – 2001 s exkluzivními dotykovými telefony, je jako plést „hrušky s jabkama“. Nebo – pokud se zaměříme na loga obou firem – plést „ledvinky s okousaným jablkem“. Společné mají pouze písmeno “i“ v názvu a to, že jsou placaté. Pravda, u telefonu se to snese, u auta už je to malinko horší. Nicméně kvalita německé řady E38 se té od Applu rozhodně vyrovná nebo ji dokonce předčí. Už jen tím, že iPhone měníte každé dva roky, zatímco BMW E38 už pěknou řádku let prokazuje svým majitelům věrné služby. V autobazarech najdete i velmi zachovalé kousky. Nebo si třeba ve Velké Británii, kde se jeden takový exemplář ještě nedávno dal pořídit za hezkou sumičku 895 liber. Tedy o celých 10 liber méně než stojí nové chytré telefony z továrny nebožtíka Steva Jobse.

Na tachometru už sice měl nějaký ten šestičíselný nájezd, ale upřímně: kolik toho najezdíte prstem po dotykovém displeji, než vám jednou telefon upadne na podlahu a roztříští se? Určitě méně než 200.000 km, což je pro vozy Bayerische Motorwerke jako zahřívací kolo pro monoposty F1.

Mobil nebo automobil?

Co se velikosti týče, oba produkty přišly do výroby ve velikosti XXL. BMW jako limuzína či sedan dlouhý 5130 mm, iPhone X jako téměř šestipalcová doteková obrazovka, která vám trhá kapsy. A tím se dostáváme k dalšímu parametru a tím je exkluzivita.

Top manažerský vůz sedmičkové řady BMW je vzácný jako černoch v české hře Kingdom Come: Deliverance. Díky oslnivé vizáži a špičkovému zvuku vidlicového osmiválce o objemu 3.5 l a výkonu pěkných 175 kW se za ním určitě budou otáčet i sousedovi puberťáci s nosy věčně přilepenými na telefonu. Pokud si koupíte iPhone X, určitě budete hodně „oblíbení“. Zejména u zlodějů, na reklamačních odděleních prodejců a u zlatokopek. O důvod víc, proč dát přednost automobilu před mobilem.

Ale abychom nový smartphone s logem ohryzaného jablka neshazovali úplně, vzpomeňme na jeho funkci odemčení displeje rozpoznáním obličeje. iPhone X, jehož cena X ve Velké Británii je 995 liber, rozpozná až 50 mimických obličejových pohybů. Otázka je, jestli také po ránu rozpozná svou majitelku bez make-upu. Německý bavorák je možná emočně trochu chladnější a vzhledově neutrální, zato vás pozná i po pětidenním flámu. Stačí zmáčknout tlačítko centrálního zamykání. A pak se zanořit luxusního interiéru, který je vyvedený v uživatelsky přívětivém koženém rozhraní.

Nejméně důležitá je samozřejmě samotná funkce. Začněme tím, co dnes uživatelé moderních telefonů považují za stěžejní – dostatečnou operační pamětí pro instalaci nejnovějších akčních her. Co třeba Need For Speed?

Ale řekněte sami – není daleko větší adrenalin dráždit policajty ve skutečnosti než jen v nějaké virtuální honičce? Ne, že by zrychlení z nuly na sto za 8,2 sekundy, které je BMW 735i schopné dosáhnout, vám dávalo velkou šanci, ale za tu srandu to stojí, ne?!

A že si s iPhonem můžete zavolat a objednat pizzu? Můžete to zkusit s palubním telefonem, který je součástí výbavy BMW 735i. Otázka, zda bude fungovat.

Takže koupit BMW 735i z roku 1998 nebo dát přednost modernímu kusu elektroniky? Rozhodujte se moudře, necháváme to na vás. Nabídka je platná pouze do vyprodání zásob.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články