Video: BMW je zřejmě opravdu diagnóza. Co předvedl boreček s bílou pětkou je mimo veškeré chápaní

Chovat se extrémně arogantně a nevypočitatelně vůči ostatním nemusí být nutně spojeno s konkrétní značkou vozu. Pravdou ale je, že podobných individuí v BMW není málo.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem STOPCHAM
                   

Ne, dnes neudělám výjimku. Jak jsem si původně myslel. Původně jsem ti totiž myslel, že budu mít jiné video. Neméně zajímavé, s velkou Scanií, která se přímo před autem s kamerou položí na křižovatce na bok a takhle na boku do něj nakonec i najede. Trochu, ale ono od Scanie i trochu je docela dost. Jenže pak jsem se ještě jednou podíval na náš spřátelený web s videoklipy z palubních kamer, a uviděl tuhle bílou pětku. A bylo „vymalováno“. Nebo vlastně rozhodnuto. Pojďte se na to podívat se mnou.

Vozy BMW zřejmě přitahují zvláštní sortu řidičů

Já nevím, jak ta auta v Mnichově konstruují, že v jistých typech lidí vzbuzují takové emoce. Respektive takovou dávku agresivity. Jestli přidávají do klimatizace nějaké nabuzující feromony, nebo v potazích sedadel jsou speciální látky podporující nekonečné souboje – nevím. Pochopitelně přeháním, drtivá většina řidičů BMW s nimi jezdí tak, jako by jezdila s Fordem, Volkswagenem nebo Peugeotem. Zkrátka normálně. Neagresivně, bez snahy kohokoli vyučovat a komukoli komplikovat život.

22letý bezmozek v BMW si natáčel svou jízdu na telefon. Zabil přitom mámu ve Fabii, nenarozenou dceru a zmrzačil dva syny

V té druhé skupině, která jezdí naopak agresivně, snaží se ostatní „vyučovat“, nebo jim minimálně vybržďováním komplikovat život bychom však našli zřejmě zajímavé procento řidičů a majitelů právě bavorské značky. Ano, kdysi to byla povětšinou opravdu auta se sportovním charakterem, možná i trochu agresivním – modely jako 635 CSi, M5 nebo M3 ostatně hovoří samy za sebe. Ale dnes? Co je na „dvojkové“ řadě sportovního? Nebo na 520d, pokud tedy půjdeme o něco výše? Zhola nic.

Bílá pětka s Mr. Vybržďovačem za volantem

A právě „pětku“, dokonce v provedení GT se splývavou zádí a pátými dveřmi má filuta, který se stal hlavním hrdinou tohoto videa. Filuta je možná ale moc mírné oslovení. Na někoho, kdo předvádí to, co předvádí dotyčný jedinec na videu má čeština poněkud jadrnější přirovnání. Jenž už nechám plně na vaši fantazii. A nepředvádí nic menšího, než do absurdity dotažené vybržďování, při kterém mimochodem x-krát riskuje bíllou barvu na karoserii svého vozu. Pokud ne rovnou plechy tamtéž.

Jsem si jist, že kdyby toto video bylo u českého soudu, kde se dnes v mnoha případech vybržďování nekompromisně trestá, může se majitel bát nejen o řidičák, ale i o svobodu. Obecné ohrožení? Tady by o něm možná nebylo pochyb. A doporučuji velmi se dodívat až do konce. Je tam pasáž, kdy napjatě čekáte, odkud se ono šílené, bílé auto s neméně šíleným řidičem vyřítí tentokrát. Dočkáte se. Ale pointu neprozradím. Nicméně Váš názor nás zajímá: jak byste trestali podobné šílence za volantem? Dejte nám vědět do diskuse pod článkem, děkujeme!

Jak byste trestali podobné jedince?

Zdroj: STOPCHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články