BMW odstartovalo výrobu prototypů iNext. Na trhu se objeví za 2 roky

                   

Automobilka BMW právě odstartovala výrobu svých prototypů iNext. Tedy prvního ryze elektrického SUV této značky. Debut produkční verze je plánován na rok 2021 kdy začne sériová výroba.

Automobilka BMW ohlásila, že zahajuje výrobu prototypů iNext. Ty budou následně testovány, aby mohlo dojít k vychytání případných chyb a nic tak nebránilo samotné sériové výrobě. Vůz má debutovat již za dva roky, tedy v roce 2021. Ukázat má to, že ani BMW nebude brzdit vývoj elektromobility a že elektřině věří.

Poslední z velkých

Nutno dodat, že BMW se svým vozem iNext přece jenom trochu zaostává se svými konkurenty. Zájemci o plně elektrické SUV si již nyní mohou koupit buď Mercedes EQC, nebo mohou sáhnout po Audi e-tron. Plně elektrické SUV od BMW se však na trh dostane až za dva roky. Má se pochopitelně jednat o odpověď na vozy svých konkurentů, ale ta přijde přece jenom celkem pozdě.

100 prototypů bude brázdit celý svět

Aktuálně je v plánu vyrobit přesně 100 prototypů, které budou poslány do světa. A to doslova, jelikož BMW iNext nebude testován jenom v Německu nebo v Evropě, ale i na dalších světadílech. Jsou místa, která se liší například podnebím i typem a stavem vozovek a to vše jsou věci, které je nutné brát při testech v poraz.

Bude konkurenční výhodou dobrý dojezd?

Mluví se o tom, že i když BMW zaostalo za svými konkurenty, bude je chtít překonat jednou klíčovou výhodou. Tedy věcí, která dnes hraje u elektromobilů tu největší roli. Jak zcela jistě tušíte, má se jednat o velmi dobrý dojezd. Jde zatím o nepodložené informace a tak pochopitelně není ani známo, kolik by mělo BMW iNext na jedno nabití zvládnout kilometrů.

Maskování nedovolí určit výsledná vzhled vozu

Jak můžete vidět na fotografiích, prototypy mají celkem dobré maskování, což znemožňuje určit, jaký bude výsledný vzhled vozu. Vzhled světel je však velmi podobný jako u modelu BMW i8, ale to je tak vše, co se dá z aktuálních obrázků určit.

Sázka na špičkovou kvalitu

V něčem je BMW přece jenom dále. Automobilka se chlubí tím, že při produkci vozů používá špičkové moderní skenery, které jsou určené k odhalování jakýchkoliv odchylek. Pokud nějaký díl nesedí svými rozměry, nebo například chybí byť jen jediný šroubek, skener to dokáže odhalit a vůz označí jako nevyhovující. I to by mohla být při následném prodeji zajímavá konkurenční výhoda.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články