BMW použilo nové logo. Je téměř stejné, ale ne všem se bude líbit

                   

Když automobilka BMW představila novinku, kterou je koncept BMW i4, došlo i k odhalení něčeho, čeho si ne každý na první pohled všiml. Kdo si začal představovaný vůz prohlížet, patrně ho nejvíce zaujal jeho design, hlavně potom v podobě masivních ledvinek v přední části. Proto si dost možná nikdo ani nevšiml toho, co je umístěno nad nimi. Je to logo, které je jiné, než všechna stávající. Znamená to, že BMW spolu s novým konceptem přichází také s novým logem?

Jak nové logo vypadá?

Podívejme se na kapotu konceptu i4, abychom mohli zjistit, jak nové logo BMW vypadá. Jako první bychom si samozřejmě měli připomenout jeho původní variantu. Ta kombinovala vnitřní kruh s bílou a modrou barvou, dále výrazný černý lem, a v něm označení BMW. A jak vypadá logo nové, použité na zmíněném konceptu?

Znak BMW pochopitelně stále vychází z původního designu. Středová část kruhu zůstává stejná a i tady je nadále kombinace dvou barev, kterou je bílá a kterou je modrá. Druhý, typický černý kruh kolem tohoto středu však zmizel. Označení BMW tak není na typickém černém pozadí, ale má pozadí transparentní.

Změna k lepšímu, nebo k horšímu

Tato úprava v podstatě znamená, že onen typický černý lem loga bude nahrazen jinými barvami. Díky tomu, že je tato část transparentní, to budou vždy barvy konkrétního vozu. Skrz tuto transparentní část tak bude vidět odstín samotné karoserie. Otázkou v tomto případě zůstává, jak tomu bude v případě různých specifických odstínů některých vozidel a zda BMW plánuje také úpravu barvy samotných písmen tak, aby na některých barvách laku vynikly a nedošlo ke splynutí.

A co na nové logo říkají fanoušci BMW a veřejnost? Je to jako u všeho. Někomu se líbí a označuje ho za dobrý počin, jelikož původní znak už byl podle nich zastaralý. Je tu ale i druhá skupina těch, kterým se nelíbí vůbec a raději by původní klasiku. Kam patříte vy?

Foto: BMW

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články