Unikly návrhy nového BMW X8 M, designéři překonali další hranici. Jak se vám líbí ledvinky tentokrát?

Automobilový výrobce BMW se chystá na výrobu nového modelu. Bude se jednat o nejvýkonnější SUV od tohoto výrobce, a jeho název ještě není přesně určen.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Exclusive Images
                   

Automobilka BMW nedávno představila příchod nového automobilu X8 M. Jedná se o nadcházející model SUV, které už prošlo řadu testů. Přestože německý výrobce vozidel ještě oficiálně nezveřejnil všechny fotografie a detaily nového SUV, některé informace jsou známé už dnes. Kromě futuristického vzhledu se můžete těšit také na zajímavý výkon a vylepšené jízdní vlastnosti.

Název nového modelu BMW se bude vybírat ze dvou možností

V tuto chvíli ještě ani sama automobilka nezná oficiální název svého nového příspěvku do flotily dalších. Jedno je však jisté. Nový model BMW ponese název buď X8 M, nebo XM. Nové SUV bude vypadat jinak než předchozí automobily bavorské značky. Na vozidle budou dělené světlomety, které už BMW zařadila i na několik předchozích modelů.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Exclusive Images

Nový model bude mít neobvyklý a futuristický vzhled

Celkový design automobilu bude v souladu s novou řadou 7. V nárazníku naleznou fanoušci BMW velký počet otvorů, které budou dodávat jeho výkonnému motoru potřebné množství vzduchu. Přestože se jedná o model SUV, nárazník má charakteristicky agresivní vzhled. Jeho celkový vzhled budou doprovázet ostré záhyby a rysy, které ho odliší od ostatních.

Co se týče zadní části, bude stejně neobvyklá a jedinečná, jako ta přední. Osvětlení zadní části automobilu zajistí dva velké světlomety, naprosto odlišné od všech předchozích. Co je však shodné některými předchozími modely, jsou čtyřnásobná světla naskládaná na sebe s úchvatnou LED grafikou.

Výkon předčí všechny dosavadní sériově vyráběné vozy BMW

Přestože se jedná o SUV, BMW se rozhodlo udělat z něj nejvýkonnější sériový model své automobilky. Pod kapotou se bude nacházet plug-in hybridní motor s 4,4litrovým twin-turbo motorem V8. Ten má poskytovat vozu výkon až 560 kW (750 koní). Samozřejmostí bude také pohon všech kol, který nesmí u podobného typu vozidla chybět.

Zdroj: Exclusive Images, CarsWeek

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Zelenského mírový plán je jedinou cestou vpřed,“ tvrdí zarputile ukrajinský diplomat Ihor Žovkva
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat
adbz.cz
adbz.cz
Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu