BMW představilo nové kupé s nečekaným designem

                   

BMW patří mezi nejluxusnější evropské značky a své příznivce si získává mimo jiné konzervativně elegantním designem. Tentokrát se ale jeho designéři odvázali.

Nové BWM řady 4 totiž ihned po odhalení získalo neobvyklou přezdívku – Králík. Jeho přední maska totiž připomíná králičí chrup, což fanouškům nemohlo uniknout. Uvidíme, zda se mnichovská automobilka rozhodně tento poněkud zvláštní prvek zachovat i u dalších generací svých aut. Králičími zuby se zatím mohou pochlubit tyto nové modely řady 4:

  • BMW M440i xDrive Coupé s výkonem374 koní
  • BMW 430i Coupé s výkonem 258 koní
  • BMW 420i Coupé s výkonem 184 koní
  • BMW 420d Coupé s výkonem 190 koní (a s volitelným pohonem 4×4 xDrive)
iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Zajímavější křivky

Ve srovnání se svým o generaci starším sourozencem se nové BMW prodloužilo o 12,8 cm a narostlo také o 2,7 cm na šířku. Kromě toho má o 4,1 cm delší rozvor, což by podle výrobce mělo zvyšovat jeho stabilitu. Stejně jako jeho předchůdce vychází i řada 4 Coupé ze svého čtyřdveřového bratra v podobě BMW řady 3. Ve srovnání s ním je však BMW řady 4 Coupé o téměř 6 cm nižší, a tedy i aerodynamičtější. Pomineme-li zmíněné králičí zuby, působí nový model mnohem zajímavěji a přitažlivěji než jeho předchůdci.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Elegantní i praktické

Vozy této kategorie by neměly být jen elegantní, přestože pocházejí z dílny BMW. Důležitá je také jejich praktičnost a pohodlnost. Nové BMW řady 4 Coupé proto přichází s technologií odhlučnění interiéru, která zaručuje, že řidič ani jeho spolujezdci nebudou za jízdy nikterak rušeni. A tak si budou moci vychutnat prémiové funkce integrovaného multimediálního systému. Velký zavazadlový prostor přitom poskytuje dostatek místa pro všechny příležitosti. Do kufru se vejde až 440 litrů, aniž byste museli sklápět zadní sedadla. To dělá z nového BMW skvělý rodinný vůz, který se navzdory vyšší pořizovací ceně rozhodně vyplatí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové