BMW upravené od Alpiny z 0-100 km/h za 4,2 s.

                   

Časy se nám, ale mění a tak tu teď máme B5 Bi-Turbo, který vychází z modelu 550i. Ať už chcete sedan nebo Touring k dispozici vám je 4,4litrový osmiválec s bi-turbem, který ze sebe ‚vymáčkne‘ velmi hezkých 600 koní. Takováto cifra tento stroj posouvá před sériovou eM 5ku a snad ještě důležitější metou je pro B5 srovnání výkonu s nejrychlejším BMW všech dob.

Pro zvědavé, jednalo se o 300 kusů z edice 30 Jahre M5. Alpina nám, ale nabídne ještě o 100Nm točivého momentu než tato limitovaná M5, tedy rovných 800Nm. Co se zrychlení z nuly na sto týče, tak to zvládneme za 4,2 sekundy. A jestli se ptáte na maximálku, tak se ptáte správně. Číslo, které hledáte je 328 km/h. A pro ekology tu máme i spotřebu, která se na papíře pohybuje okolo 9,5 l/100 km. Ale kdo ví, kolik to bude ve skutečnosti. Samozřejmě tu máme i tradiční prvky Alpiny. Například mnoho-paprskové disky, modré budíky, bílé linie a tak dále.

S vyšším výkonem, ale potřebujete i lepší brzdy, takže ty jsou tu nové společně s výfukem od Akrapoviče. Pro tuto nádheru si však připravte +- 3 miliony korun v závislosti na tom zda chcete sedan nebo Touring.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety
Události247.cz
Události247.cz
Ruskové na frontě mění taktiku: Mají jen dvě možnosti, jak pokračovat, míní expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
adbz.cz
adbz.cz
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra